961

بی‌بی‌سی و منافع برجام برای ملت ایران!

هم رسانی

   تأکید بی بی سی بر منافع ایران در قبال برجام

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با انتشار بخشی از اظهارات رئیس‌جمهوری ایران بر دیگر بر منافع برجام برای ملت ایران تأکید کرده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان وابسته به خاندان سلطنتی انگلیس در یکی دیگر از گزارش‌های اخیر خود، این بار با پرداختن جهت دار به بخشی از اظهارات حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران اسلامی در خصوص "برجام" و اهمیت آن، تلاش کرده است تا بار دیگر منافع بی شمار آن را برای ملت ایران اثبات کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش با انتشار تیتر توهین آمیز «روحانی: اگر برجام اتفاق نیفتاده بود فقط برای حقوق کارمندان پول داشتیم»، "برجام" را تنها راه نجات ملت ایران دانسته و عنوان می‌کند: «حسن روحانی رییس جمهور ایران می‌گوید اگر برجام اتفاق نیفتاده بود دولت حداکثر می‌توانست حقوق کارمندان را پرداخت کند اما اکنون ۳۷ هزار میلیارد تومان برای بودجه عمرانی در نظر گرفته است.

رییس جمهور ایران که امشب (اول ژانویه، ۱۲ دی) در گفتگو با تلویزیون دولتی ایران شرکت کرده بود گفت برجام باعث شده درآمد ایران از نفت و گاز دو برابر شود.

آقای روحانی گفت یکی دیگر از دستاوردهای برجام این است که فعالیت‌های هسته‌ای ایران اکنون "قانونی است در حالی که قبلاً این فعالیت هسته‌ای به عنوان یک فعالیت غیرقانونی و برخلاف مصوبات قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل تلقی می‌شد."

او همچنین به خرید هواپیماهای مسافربری به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای برجام اشاره کرد و گفت مردم ایران سالی حدود چهار میلیارد دلار برای بلیت هواپیما به شرکت‌های خارجی پول می‌دهند در صورتی که با نوسازی ناوگان مسافربری ایران، این پول به کشور بر می‌گردد. او گفت "تا پایان سال" چند فروند از این هواپیماهای مسافربری وارد ایران خواهد شد. »

این در حالی است که بر اساس اذعان مقامات سازمان ملل متحد، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سران کشورهای مختلفی مانند آمریکا، جمهوری اسلامی ایران حتی فراتر از تعهدات خود را در قبال برجام اجرایی کرده است، اما آیا طرف مقابل نیز به همین میزان تعهدات خود را انجام داده‌اند؟!

هنوز چند روز بیشتر از این نمی‌گذرد که مقامات ارشد سوئیس در جریان دیدار با همتایان ایرانی خود، بر این واقعیت اذعان نمودند که علیرغم ادعاهای صورت گرفته، تحریم‌های بانکی علیه کشورمان به طور کامل برداشته نشده است و بانک‌های اروپا و این کشور از ترس مشکلاتی که ایالات متحده آمریکا برایشان ایجاد می‌کند، از برقراری ارتباط هراس دارند.

سرقت دو میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده کشورمان توسط آمریکا را نیز که نمی‌توان انکار کرد.

بعلاوه هنوز مدت زیادی نیست که دولت و کنگره آمریکا با همکاری هم، قانون تحریم‌های ضد ایرانی را برای یک دوره 10 ساله دیگر تصویب و تمدید کردند.

درجریان فروش هواپیماهای مسافربری به کشورمان نیز دیدیم چگونه کنگره آمریکا به مانع تراشی پرداخته و می‌پردازد.

با این وجود، ایا باز هم برجام برای ایران و ایرانیان منفعتی داشته است؟! آیا کفه ترازو به سمت دریافتی‌های ایران از طریق برجام سنگینی می‌کند یا آن تعهداتی که انجام داده و به اصطلاح داده‌های کشورمان؟!

آیا ایالات متحده امریکا با آن سابقه دشمنی آشکاری که با ملت و نظام جمهوری اسلامی ایران دارد، اصلاً به فکر ایجاد فضایی به سود کشورمان بوده است؟!

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل