ایران اینترنشنال
976

چرا بی‌بی‌سی به دنبال ابهام در مرگ آیت‌الله هاشمی است؟

2 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی به دنبال ابهام در مرگ آیت‌الله هاشمی

بی‌بی‌سی فارسی پس از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام سناریوهای مختلفی را در جهت بهره‌برداری از حادثه ناگوار در پی گرفته است.
در این دو سه روزی که از رحلت آقای هاشمی می‌گذرد بی‌بی‌سی تقریباً تمام برنامه‌های خود را به بررسی این حادثه اختصاص داده است نه به آن جهت که این شبکه و متصدیان آن از این حادثه ناگوار ناراحت باشند بلکه به این خاطر که به دنبال بهره‌برداری از این حادثه در جهت منافع خود و دولت متبوع خود است.یکی از سیاست‌هایی که بی‌بی‌سی در این روزها سعی کرده بسیار زیرکانه و زیرپوستی دنبال کند و کم‌کم آن را در ذهن مخاطب خود جا بی اندازد تشکیک در علت و چگونگی مرگ آقای هاشمی رفسنجانی بوده است. بی‌بی‌سی علاوه بر اینکه در گزارش‌های خود به این مسئله می‌پردازد در یادداشتی مستقل به‌عنوان « تیم پزشکی و ابهام یک ایست قلبی » سعی می‌کند به این مسئله دامن بزند. بی‌بی‌سی در این یادداشت عدم همراهی تیم پزشکی با ایشان را ابهام اصلی مرگ ایشان عنوان می‌کند این در حالی است که طبق گفته وزیر ارشاد آقای هاشمی خود مانع برای حضور تیم پزشکی بوده‌اند اما بی‌بی‌سی سعی می‌کند خیلی زیرکانه از کنار این نکته وزیر ارشاد بگذرد.
بی‌بی‌سی در بخشی از این یادداشت این‌گونه می‌نویسد: «به دلیل محرمانه تلقی شدن مسائل مربوط به وضعیت سلامت مقامات رده اول نظام جمهوری اسلامی، مشخص نیست که آیا چنین امکانی به‌واقع موجود است و آیا این بازیگر پرنفوذ فضای سیاست ایران، خود از در اختیار داشتن این امکان امتناع کرده است. ابهام‌ها در این رابطه با مرگ ناگهانی اکبر هاشمی رفسنجانی، بی‌پاسخ باقی‌مانده است.»
همان‌طور که در بالا اشاره شد بی‌بی‌سی در خصوص مرگ آیت‌الله هاشمی سناریوهای متفاوتی را دنبال کرد که یکی از آن‌ها ایجاد ابهام در علت و چگونگی مرگ ایشان است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

به دنبال سکوت 8 ماه رسانه های غربی چون بی بی سی و تمامی مدعیان دروغین حقوق بشر، دو هزار نفر از دانشجویان و اساتید دانشگاهی ایران با تشکیل کمپین حمایت از مسعود سلیمانی و جمع آوری امضا الکترونیک ، خواهان آزادی این دانشمند مشهورسلول های بنیادی کشور با حمایت وزارت خارجه، علوم و بهداشت کشور شدند.

26 روز قبل