979

بی‌بی‌سی به دنبال تحقیر مسلمانان اروپایی

هم رسانی

   بی‌بی‌سی به دنبال تحقیر مسلمانان اروپایی

در هر نقطه از دنیا که به مسلمانی توهین شود بی‌بی‌سی می‌کوشد تا آن را بازتاب دهد و قبح این عمل برای کشورهای غربی شکسته شود.
به‌تازگی گزارشی در بی‌بی‌سی فارسی در مورد دو دختر مسلمان منتشرشده است که در مدرسه‌ای در سوئیس مجبور به اعمالی خلاف دستورات دین اسلام شده‌اند و با شکایت خانواده‌هایشان این مسئله به قضاوت دادگاه اروپایی کشیده شده است.
بی‌بی‌سی به‌گونه‌ای این گزارش را ارائه می‌دهد که نتیجه‌ی بحث، باعث تحقیر مسلمانان ساکن در کشورهای اروپایی شود. این رسانه می‌نویسد:
« این دادگاه اروپایی همچنین تأکید کرده است که قانون و مقررات مورد ارجاع مقام‌های سوئیس با این هدف تدوین‌شده که از هرگونه انزوای اجتماعی دانش‌آموزان خارجی جلوگیری شود. در حکم دادگاه همچنین گفته‌شده که دولت سوئیس آزاد است که نظام آموزشی آن کشور را بر اساس نیازها و سنت‌های سوئیس طراحی کند. «
به نظر می‌رسد بی‌بی‌سی قصد دارد به مخاطب خودالقا کند که یا مسلمان و منزوی نباش و یا اگر هستی از کشورهای اروپایی انتظار همکاری نداشته باش.
به‌راستی چطور یک دادگاه اروپایی به خود اجازه می‌دهد که اسلام را دین انزوا بخواند درحالی‌که بسیاری از اعمال اسلامی اجتماعی طراحی‌شده است؟
سؤال اینجاست که بحث آزادی بیان و حقوق بشر چه می‌شود؟
آیا وادار کردن یک دانش‌آموز مسلمان به اعمال ضد اعتقادات مذهبی‌اش منصفانه و انسانی است؟
آیا وقتی یک کشور می‌پذیرد که افرادی با عقاید متفاوت در آن ساکن باشند حق دخالت در دین و مذهب آنان را دارد؟
جالب‌تر اینکه رسانه‌ی انگلیس سعی دارد که این برخوردهای خشونت‌آمیز با مسلمانان را منطقی جلوه دهد و مسلمانان را متهم به غیرمنطقی بودن و منزوی بودن کند و مارک ضداجتماعی بودن را به جامعه‌ی مسلمانان بچسباند.
این تعابیر بی‌بی‌سی برای معرفی نازیبای اسلام تازگی ندارد و همچنان این رسانه به مبارزه‌ی خود علیه اسلام ادامه می‌دهد و پررنگ‌ترین عامل تحریک‌کننده‌ی این دشمنی بی‌بی‌سی با اسلام عفاف زنان و دختران مسلمان است یعنی همان مسئله‌ای که خانواده را در حریم امن و شخصی قرار می‌دهد و راه نفوذ را بر رسانه‌های بی‌حدومرز غربی می‌بندد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

2 سال قبل