دانش

واکاوی مفهوم سواد رسانه‌ای

واکاوی مفهوم سواد رسانه‌ای

سواد رسانه‌ای مفهومی قدیمی است که اولین بار "مارشال مکلوهان " در سال 1965 به کاربرد. او معتقد بود در دوره دهکده جهانی باید انسان‌ها به سواد جدیدی به نام سواد رسانه‌ای دست یابند.

  بی‌بی‌سی فارسی در پی تشویق زنان به هم‌جنس‌بازی

  بی‌بی‌سی فارسی اخیراً یادداشتی با این عنوان منتشر کرده است:" گرایش جنسی در زنان'به دلیل تکاملی، بسیار سیال‌تر از مردان است "

  یک سال قبل

  نگاهی به مفهوم جنگ روانی

  جنگ روانی از واژه های آشنایی است که امروزه با کارکردهای وسیع در ادبیات سیاسی جامعه حضور پیدا کرده است و توجه به این واژه با تعبیری دیگر (جنگ نرم) از مقوله هایی است که خصوصاً مرتبط با جریانات قبل و بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری سال 1388 بسیار مورد تأکید قرار گرفته است.

  یک سال قبل

  5 دلیل نبودن دانشگاه‌های کشور میان 100 دانشگاه برتر دنیا از نظر شهرت

  رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز با تاکید بر این که دانشگاه‌های ایران در شاخص شهرت و اعتبار در جمع 200 یا 400 دانشگاه‌های برتر جهان دیده می‌شوند، گفت: این امر به دلیل آن است که بسیاری از دانشگاه‌های کشور از شرایط کیفی لازم برای تحصیلات عالی برخوردار نیستند، ضمن آن که سیاست خاص و مدونی در خصوص جذب استادان خارجی در دانشگاه‌ها وجود ندارد.

  یک سال قبل

  سید حسن نصرالله فردا شب سخنرانی می‌کند

  به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، بنا بر اعلام روابط عمومی جنبش حزب الله لبنان، سید حسن نصرالله جمعه شب در یک نطق تلویزیونی، تازه ترین تحولات منطقه و جهان را مورد بررسی قرار خواهد داد. این سخنرانی در ساعت 20:30 به وقت محلی (21 به وقت تهران) به طور مستقیم از شبکه العالم پخش خواهد شد.

  2 سال قبل

مهمترین خبرها

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در شرایطی از یک رستوران ایرانی در هند گزارشی مفصل منتشر کرده که سال‌هاست هیچ اشاره‌ای به اثرگذاری ایرانیان در نقاط مختلف دنیا نداشته و ندارد.

21 ساعت قبل

گزارش و تحلیل