ببینید و بشنوید

  شرایط احساسی بین مردم، و رویکرد بی‌بی‌سی فارسی+ویدئو

  در جریان رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی و پس از آن، فاجعه ی پلاسکو، بی‌بی‌سی فارسی در راستای ماموریت خود، روند خاصی را دنبال کرد؛ که اکنون و پس از خارج شدن از شرایط احساسی چند روز قبل، بهتر می توانیم به ارزیابی روندی که این رسانه اتخاذ کرده بود پی ببریم. آیا صرفا بی‌بی‌سی فارسی به پوشش اخبار پرداخت؟

  2 ماه قبل

  تروريست ميانه رو در سوريه نداريم

  مهمان بي بي سي فارسي آب پاكي را روي دست شبكه ريخت!

  4 ماه قبل

  شيعه انگليسي به روايت شبكه انگليسي!

  بالاخره شبكه بي بي سي فارسي وارد موضوع شيعه انگليسي شد. بهانه خبري آنها صحبت هاي مقام معظم رهبري بود كه در روز تولد پيامبر اعظم در جمع علماي جهان اسلام ايراد شد و شيعه انگليسي و سني امريكايي را مانع اصلي توصعه جهان اسلام معرفي ميكرد.

  4 ماه قبل

  زهر حلب زير زبان بي بي سي!

  شهر راهبردي حلب در حال آزادشدن است. تقريبا همه تحليل گران سياسي اين را پذيرفته اند كه حلب براي تروريست ها تمام شده است.

  4 ماه قبل

  نقض برجام در لنز بي بي سي

  درك سياست شبكه بي بي سي فارسي درباره برجام هميشه يكي از پر چالش ترين بحث ها در حوزه رسانه بوده است.

  4 ماه قبل

  عكس يادگاري بی‌بی‌سی با فوتبال

  تبديل كردن همه سوژه‌های اجتماعي و فرهنگي به مقوله‌ای سياسي كه در آن اختلاف و شكاف بين سياستمداران و مردم را زياد نشان دهد و حكومت جمهوري اسلامي را اقتدارگرا معرفي كند براي بی‌بی‌سی فارسي مثل خوردن يك ليوان آب است.

  6 ماه قبل

  تهيه آتش براي انتخابات رياست جمهوري

  در داخل كشور مطرح می‌شود كه هر انتخاباتي باعث رشد سياسي مردم و استحكام جمهوري اسلامي است. اما بی‌بی‌سی در راهبرد كلان خود معتقد است هر انتخابات يك فرصت براي ايجاد چالش در ايران است.

  6 ماه قبل

  لالايي شبانه با تاريخ!

  يك شگرد فراگير كه در سه چهار سال اخير توسط رسانه‌های بيگانه به‌شدت زياد شده است بازخواني تاريخ معاصر ايران است. حوادثي مانند حضور امريكا در ايران، نهضت ملي نفت، انقلاب اسلامي و انتخابات دوره‌های گذشته و موارد ديگر .

  7 ماه قبل

  بازي در مارپله بی‌بی‌سی فارسي!

  حدود 10 روز است فايل صوتي مربوط به صحبت‌های آیت‌الله منتظري درباره اعدام‌های سال 1367 منتشرشده است. بيش از آنكه محتوایی‌ات صحبت‌ها و صحت‌وسقم آن در اين چند روز براي شبکه‌ای بی‌بی‌سی فارسي مهم باشد. آن‌ها دنبال شروع يك بازي رسانه‌ای بودند كه متأسفانه بايد گفت موفق هم شده‌اند.

  8 ماه قبل

  سانسور محض!

  يكي از جالب‌ترین شگردهاي رسانه‌ای سكوت است. در تحريريه بی‌بی‌سی فارسي هيچ کلمه‌ای از جنايات ضد حقوق بشري و كودك كشي در يمن تايپ نمی‌شود.

  8 ماه قبل

  بی‌بی‌سی پرونده انتخابات 96 را باز كرد!

  دو خبر متفاوت كه نتيجه يكساني براي بی‌بی‌سی داشت. ديروز اين شبكه فارسی‌زبان انگليسي به تحليل دو خبر پرداخت . اول شكايت دولت روحاني از انتقادات تند برخي مخالفين اش و دوم نامه احمدی‌نژاد به باراك اوباما.

  8 ماه قبل

  ابهام و پرونده‌های باز

  اين هفته خبر اعدام شهرام اميري ، كارشناس هسته‌ای كه اتهام جاسوسی‌اش ثابت‌شده بود بسيار خبرساز شد. بی‌بی‌سی فارسي هم مفصل در چند نوبت خبري آن را پوشش داد.

  8 ماه قبل

مهمترین خبرها

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، از انتخاب نام "الله" برای یک کودک آمریکایی به عنوان نماد آزادی در این کشور خبر داده است.

5 روز قبل

گزارش و تحلیل