افغانستان

جنایت و عذرخواهی آمریکا در افغانستان

جنایت و عذرخواهی آمریکا در افغانستان

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از عذرخواهی ایالات‌متحده امریکا بابت کشتار غیرنظامیان در قندوز افغانستان خبر داده است.

  توهم بی‌بی‌سی فارسی در خصوص بهبود وضعیت امنیتی افغانستان و اعتراف فرمانده ناتو

  در سال 2001 آمریکا به بهانه مبارزه با تروریسم و ساختن افغانستانی نوین با معیارهای لیبرال دموکراسی به این کشور حمله کرد. آمریکای تحت سلطه نومحافظه‌کاران به رهبری جرج بوش پسر، علی‌رغم اعتراض های مردمی، خیلی زود توانستند با سوء استفاده از جو حوادث 11 سپتامبر و با استفاده از قوه ی نظامی رژیم طالبان را سرنگون کنند.

  19 روز قبل

  ارتباط ایران و طالبان؛ تکرار یک دروغ!

  شبکهٔ فارسی‌زبان بی‌بی‌سی دریکی دیگر از گزارش‌های اخیر خود، بار دیگر ادعاهای دروغین و البته تکراری خود در خصوص وجود ارتباط و همکاری میان ایران و طالبان را مطرح کرده است.

  21 روز قبل

  بی‌بی‌سی و تمدید اشغال افغانستان به دست آمریکا

  شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی، اخیراً با انتشار گزارشی از تمدید یک ساله حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در خاک افغانستان، خبر داده است.

  یک ماه قبل

  تعیین نقش بی‌بی‌سی برای زنان افغان

  زمینه‌های تهاجم فرهنگی در افغانستان تا حدود زیادی مهیا شده است و کشورهای غربی به مدیریت آمریکا تلاش می‌کنند تا از این فرصت بهترین استفاده را ببرند.

  یک ماه قبل

  پناه‌جویان افغان، بیرون راندگان از غرب

  شبکهٔ فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با پرداختن به وضعیت پناه‌جویان افغان در بلغارستان، به بی‌توجهی‌های غرب در خصوص شرایط این افراد اذعان نموده است.

  یک ماه قبل

  بی‌بی‌سی و احتمال جنایت جنگی آمریکا در افغانستان

  پس از سال‌ها اشغال افغانستان به دست نظامیان خارجی، شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی با انتشار گزارشی از احتمال وقوع جنایت جنگی به دست آمریکا در این کشور خبر داده است ...

  2 ماه قبل

  مخالفت معنادار بی‌بی‌سی با طالبان

  شبکهٔ فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است، به طوری معنادار به ابراز مخالفت با طالبان پرداخته است ...

  2 ماه قبل

  توافق سران ناتو بر ادامه اشغال افغانستان

  شبکهٔ فارسی زبان بی بی سی در گزارشی که اخیراً منتشر کرده است، با بازتاب نشست سران ناتو، از توافق آن‌ها برای ادامهٔ حضور و فعالیت در افغانستان خبر داده است ...

  6 ماه قبل

  نحوه استفاده از سازمان‌های حقوق بشری برای ایجاد فشار سیاسی

  اگرچه سازمان‌های حقوق بشری همواره متهم به سیاسی‌کاری بوده‌اند اما اخیراً یکی از کارشناسان افغان بی‌بی‌سی به شرح دادن مکانیسم ایجاد فشار بر دولت‌ها به‌وسیله سازمان‌های حقوق بشری پرداخت. مکانیسمی که قرار بود علیه دولت افغانستان فعال شود و مانع حضور مجاهدان افغان در سوریه شود.

  6 ماه قبل

  فشار بی‌بی‌سی فارسی این باربر "دولت افغانستان"

  تلاش بی‌بی‌سی فارسی برای منع حضور مهاجران مدافع حرم در سوریه همچنان ادامه دارد. پس از "مستند جنگ برای اسد- لشکر جنگجویان خارجی ایران" حالا به بهانه انتشار یک نامه از سوی یکی از گروه‌های تکفیری حاضر در سوریه خطاب به رئیس‌جمهوری افغانستان، بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا دولت افغانستان را تحت‌فشار قرار دهد تا مانع حضور مهاجران افغان در سوریه شود. در این یادداشت به بررسی برخی عملیات روانی بکار رفته در این گزارش پرداخته‌شده است.

  6 ماه قبل

  ادامه ی دلسوزی های ناتو برای ملت افغانستان

  شبکه ی فارسی زبان بی بی سی در یکی از گزارش های اخیر خود، از تصمیم ناتو برای ادامه ی نقش آفرینی خود در امور داخلی – امنیتی کشور افغانستان خبر داده است ...

  7 ماه قبل

  نگرانی بی بی سی برای بی ثباتی طالبان و تقویت تجارت تریاک

  شبکه ی فارسی زبان وابسته به دولت انگلیس در گزارشی که اخیر منتشر کرده است، با بررسی وضعیت گروه طالبان پس از هلاکت سرکرده خود، از نگرانی هایش در خصوص احتمال تقویت تجارت تریاک در پی این روی داد خبر داده است ...

  7 ماه قبل

  بی‌بی‌سی دست به دامن پشت‌نویسی ماشین‌ها در کابل

  بی‌بی‌سی فارسی در تاریخ 24 اردیبهشت امسال گزارشی را در صفحه‌ی افغانستان سایتش منتشر کرده است که در این گزارش به پشت‌نویسی‌های مختلف ماشین‌ها در افغانستان پرداخته است.

  8 ماه قبل

مهمترین خبرها

شبکه فارسی‌زبان بی‌بی‌سی در واکنش به اتحاد ملت ایران در مراسم باشکوه تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با انتشار گزارشی تلاش کرد تا ضمن کتمان این وحدت، از ایجاد شکاف میان حاضرین و مردم ایران خبر دهد.

10 روز قبل

گزارش و تحلیل