ایران

آرایش سیاسی بی‌بی‌سی برای انتخابات96

آرایش سیاسی بی‌بی‌سی برای انتخابات96

همزمانی انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال های اخیر معمولا این انتخابات را از کانون توجه ها دور کرده. انتخاباتی که اگر چه شاید در سیاست کلان کشور اهمیتی کمتر از انتخابات ریاست جمهوری دارد؛ اما نتایج آن برای رای دهندگان بیشتر و البته ملموس تر است.

  بازی انگلیسی برای تولید اپوزسیون

  با اعلام اسامی نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری بیشتر از این که چهره های تایید صلاحیت شده در کانون توجه رسانه ها باشند، این برخی از نامزدهایِ رد صلاحیت شده بودند که بخش عمده ی اخبار را به خود اختصاص دادند.

  4 روز قبل

  بی‌بی‌سی و به سخره گرفتن داوطلبان گمنام ریاست جمهوری

  هر چهار سال یک بار و در موسم انتخابات ریاست جمهوری شماری از شهروندان عادی و غیر سیاسی که سابقه کار سیاسی و مدیریت اجرایی ندارند به وزارت کشور مراجعه و برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کنند.

  6 روز قبل

  آیا بی‌بی‌سی امسال چهارچوب انتخابات را در ایران می پذیرد؟

  اخیرا محسن رهامی، دبیر شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، از دیدار خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی خبر داده و گفته است که در این دیدار در خصوص مسائلی همچون لزوم وجود ارتباط بین اصلاح طلبان و ایشان و برخی دیگر از مسائل همچون حصر خانگی سران فتنه 88 سخن به میان آمده است.

  6 روز قبل

  چرا بی‌بی‌سی از آمدن احمدی نژاد خوشحال نشد

  فضای سیاسی ایران در گرماگرم انتخابات ریاست جمهوری است. تا کمتر از چند روز دیگر تبلیغات کاندیداهای انتخابات دورازدهم آغاز می شود. برای رسانه هایی هم که می خواهند به هر بهانه ای، زخمی بر تن نظام بزنند این بهترین فرصت است تا تیرها و تیغ های خود را آزمایش کنند.

  6 روز قبل

  دوقطبی مردم-حاکمیت، تلاش بی‌بی‌سی برای تاثیر بر انتخابات

  لابد شنیده اید که خیلی از مخالفان نظام، وقتی حرف از انتخابات و رای مردم می شود متولیان حکومت را متهم می کنند که یا در آرای مردم دست می برند یا دست کم آن را مهندسی می کنند. اما این که حکومت ایران خودش گزینه ای در انتخابات دارد که می خواهد هرطور شده برنده ی انتخابات باشد داستان دیگری است.

  7 روز قبل

  تحلیل گر بی‌بی‌سی: ایران تنها دموکراسی منطقه است

  اخیرا علی علیزاده از تحلیل گران شبکه انگلیسی بی‌بی‌سی فارسی در صفحه توئیتر خود در خصوص انتخابات ایران نوشت: "سه روز مانده تا ترکیه، به سلطنت اردوغان آری بگوید. آنوقت ایران با انتخابات رقابتی و پیش بینی ناپذیرش، براستی «تنها دموکراسی خاورمیانه می شود»"

  8 روز قبل

  بازی‌های زرد بی‌بی‌سی با یک خبر

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با پرداختن به خبری مبنی بر هدیه یکی از احزاب ایرانی به رهبر کره شمالی، از این خبر برای جذب مخاطب خود استفاده کرده است.

  10 روز قبل

  تلاش همه جانبه بی‌بی‌سی برای تخریب حجت الاسلام رئیسی

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در روزهای اخیر همه توان خود را به کار گرفته است تا با بهره گیری از دروغ‌هایی در خصوص اعدام منافقین در سال 1367، به تخریب چهره حجت الاسلام رئیسی، بپردازد.

  13 روز قبل

  چرا بی‌بی‌سی با آنکه احمدی نژاد را در مقابل نظام ترسیم می کند از وی حمایت نمی کند؟

  ثبت نام محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران و سخنانش در روز ثبت نام با واکنش های گسترده داخلی و خارجی روبرو شد. یکی از آن رسانه هایی که به صورت گسترده به این ثبت نام از خود واکنش نشان داد شبکه بی‌بی‌سی فارسی بود. بی‌بی‌سی برنامه ویژه سه ساعتی را به این ماجرا اختصاص داد.

  13 روز قبل

  تیر غیب بی‌بی‌سی برای قوه ی قضائیه ی ایران

  از قدیم گفته اند در یک کارزار بهترین دفاع حمله است. یکی از شگردهای گروه های سیاسی در آستانه ی انتخابات هم معمولا انتقاد یا بهتر است بگوییم تخریب طرف یا طرف های مقابل است. حالا اگر این تخریب ها به بگو مگوهای آتشین تبدیل شود می تواند آتشی باشد زیر خاکستر. درست مثل آنچه پس از انتخابات سال 88 بوجود آمد.

  15 روز قبل

  شمشیری که بی‌بی‌سی برای آیت الله رئیسی از رو بسته است

  بالاخره آیت الله رئیسی تولیت آستان قدس رضوی با انتشار بیانیه ای رسمی حضور خود را در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در ایران اعلام کرد. ایشان در این بیانیه تاکید کرده اند که فارغ از مرزبندی ها و جناح بندی های موجود وارد عرصه انتخابات شده اند.

  17 روز قبل

  بی‌بی‌سی و سیاست القاء تقلب در انتخابات

  هر چه به انتخابات ریاست جمهوری 96 نزدیکتر می شویم حضور افراد و جریان های مختلف سیاسی در عرصه انتخابات مشخص تر می شود. یکی از آن افرادی که با مطرح شدن کاندیداتوری اش در انتخابات پیش رو فضاهای سیاسی کشور را تحت تاثیر خود قرار داد شخص حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بود. این حضور آنچنان پررنگ در فضای سیاسی و رسانه ای کشور نمود پیدا کرد که برخی به کنایه زلزله اخیر مشهد را هم در فضاهای مجازی به حضور وی نسبت دادند.

  18 روز قبل

  تله ی روباه راستگو برای انتخابات 96

  در میان مخاطبین و منتقدین بی‌بی‌سی فارسی خیلی ها هستند که می گویند بی‌بی‌سی فارسی رسانه ای دروغ گوست. در طرف دیگر ماجرا اما بسیاری آن را رسانه ای صادق می دانند. این دسته شاید ساده لوح یا زود باور به نظر بیایند. اما اگر بخواهید باورشان را زیر سوال ببرید ، احتمالا شواهد زیادی برای اثبات حرف خود دارند. شواهدی برای راستگو بودن بی‌بی‌سی.

  19 روز قبل

مهمترین خبرها

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که به تازگی بر روی وب سایت خود منتشر کرده است، از انتخاب نام "الله" برای یک کودک آمریکایی به عنوان نماد آزادی در این کشور خبر داده است.

4 روز قبل

گزارش و تحلیل