جهان

پیروزی های عملیات موصل و دامن زدن بی‌بی‌سی به نگاه های فرقه ای

پیروزی های عملیات موصل و دامن زدن بی‌بی‌سی به نگاه های فرقه ای

با آغاز سال 2017 بیش از هر زمان دیگری بحث آینده داعش در منطقه غرب آسیا و به‌طور خاص کشورهای عراق و سوریه مطرح شده است. با نزدیک شدن به مراحل پایانی عملیات آزادسازی موصل در عراق و رقه در سوریه همگان بر این امر تاکید دارند که داعش در حال کشیدن واپسین نفس‌های خود در این دو کشور است.

  استقبال بی‌بی‌سی از آزادی مبارک

  حسنی مبارک، رئیس جمهوری پیشین مصر پس از شش سال از زندان آزاد شد. وکیل وی ضمن تائید این خبر اعلام کرد که با اجرای این حکم، آقای مبارک از بیمارستان نظامی در جنوب قاهره به خانه اش منتقل شده است.

  2 روز قبل

  چرا بی‌بی‌سی می خواهد ایران را هدف اصلی حمله تروریستی دمشق معرفی کند؟

  اخیرا گروه تروریستی «تحریر الشام» وابسته به القاعده مسئولیت انفجار های دمشق را برعهده گرفت. تحریر الشام در این بیانیه اعلام کرد برای انتقام از حمایت های ایران از دولت سوریه، این حمله ها را انجام داده است.

  5 روز قبل

  بی‌بی‌سی و رای نه به قانون اساسی جدید ترکیه

  روابط ترکیه و کشورهای اروپایی در سال ها و دهه های گذشته روابط ساده و رو به گسترشی نبوده و همواره برخی موانع عمده سیاسی و تاریخی مانع گسترش بیش از پیش آن شده است.

  7 روز قبل

  معنای برابری جنسیتی از نگاه بی‌بی‌سی

  اخیرا بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی به بحث برابری جنسیتی در ایران پرداخته است. بی‌بی‌سی در این گزارش به ارائه یک سری آمارهای تطبیقی بین کشورهای مختلف از جمله ایران می پردازد و شاخص اصلی را که مورد بررسی قرار می دهد مشارکت سیاسی زنان در این کشورها می باشد.

  8 روز قبل

  عربستان و حضور شوم در عراق در نگاه بی‌بی‌سی

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخش ویژه "ناظران می گویند" از حضور عربستان سعودی در عراق و اهداف آن‌ها در این کشور گزارش داده است.

  9 روز قبل

  وقتی ترامپ مهم تر از کل دنیاست!

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در چندین گزارش به موضوع احتمال شنود تلفن‌های دونالد ترامپ، توسط دولت قبلی آمریکا پرداخته است، در حالی که جاسوسی‌های ایالات متحده از کل دنیا با سکوت همراه بوده است.

  9 روز قبل

  بی‌بی‌سی و نتیجه سال‌ها تجاوز غرب

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در حالی با انتشار گزارشی از تعداد قابل توجه درخواست‌ها برای پناهندگی به کشورهای غربی خبر داده است که این موضوع نتیجه سال‌ها تجاوز غرب در کشورهای مختلف است.

  9 روز قبل

  تلاش بی‌بی‌سی برای ایجاد شکاف میان ملت و دولت سوریه

  شبکه فارسی زبان بی بی سی در گزارشی که اخیراً منتشر کرده، تلاش کرده است تا با اتهام زنی به دولت سوریه، میان ملت و دولت در این کشور فاصله بی اندازد.

  11 روز قبل

  ترویج زندگی مجردی دختران در بی‌بی‌سی

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً در بخش جهانی وب سایت خود منتشر کرده است، به ترویج زندگی مجردی دختران پرداخته است.

  11 روز قبل

  دعوتی برای پنهان کردن واقعیت

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از دعوت رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به کاخ سفید خبر داده است، در حالی که این دعوت تنها سرپوشی برای واقعیت‌های تلخ است.

  13 روز قبل

  آشوب در وضعیت داخلی آمریکا

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی از اعتراض چندین هزار نفری بومیان آمریکا در مقابل کاخ سفید خبر داده است.

  13 روز قبل

  استفاده داعش از بمب های شیمیایی و تناقضی که بی‌بی‌سی در آن گرفتار است

  گروه تروریستی داعش غیرنظامیان را در موصل با موادی سمی که احتمال می‌رود حاوی گاز خردل باشد، هدف قرار داده است. منابع پزشکی خارجی گفته اند که آثار بر جای مانده بر روی پوست مجروحان از استفاده داعش از اینگونه مواد شیمیایی در حملات خود حکایت دارد.

  14 روز قبل

  سوخو 30 که بی‌بی‌سی آن را رویا می خواند به واقعیت تبدیل شد

  طبق اخبار و اطلاعات رسیده مقدمات لازم برای واگذاری جنگنده سوخو مدل اس ام به کشورمان فراهم شده و در روزهای آینده باید منتظر تحویل این جنگنده به ایران باشیم.

  17 روز قبل

مهمترین خبرها

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در چندین گزارش به موضوع احتمال شنود تلفن‌های دونالد ترامپ، توسط دولت قبلی آمریکا پرداخته است، در حالی که جاسوسی‌های ایالات متحده از کل دنیا با سکوت همراه بوده است.

9 روز قبل

گزارش و تحلیل