جهان

عصبانیت پومپئو از اقدامات ایران در ونزوئلا برای شکست کودتای آمریکایی

عصبانیت پومپئو از اقدامات ایران در ونزوئلا برای شکست کودتای آمریکایی

در ادامه عملیات ضدایرانی دولت آمریکا برای تحریک افکار عمومی این کشور علیه ایران، مایک پومپئو حکومت جمهوری اسلامی را به نادیده گرفتن نیاز سیلزدگان متهم کرد.

  حمایت انگلیس و آمریکا از نظامیان سودانی

  عرفان صدیق سفیر انگلیس در خارطوم با محمد حمدان دقلو معاون رئیس شورای نظامی سودان در کاخ ریاست‌جمهوری دیدار کرد. دقلو در این دیدار، سفیر انگلیس را در جریان اوضاع و تحولات کشور و شرایطی که منجر به تشکیل شورای نظامی انتقالی شد، قرار داد.

  1 ساعت قبل

  بی‌بی‌سی فارسی و تقدس زدایی از جایگاه فلسطین در بین شیعیان

  اخیرا بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی در وب سایت خود تحت عنوان "آیا تقدس فلسطین در تشیع سنتی جایی دارد؟" تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا جایگاه قدسی فلسطین را در بین شیعیان کم رنگ کرده تا بتواند از این طریق به مخاطبان خود بقبولاند مسیری که جمهوری اسلامی در خصوص فلسطین در پیش گرفته است با مبانی تشیع در اختلاف است و بعد ایدئولوژیک آن را تحت الشعاع قرار دهد.

  2 روز قبل

  شکستن سکوت بی‌بی‌سی در خصوص سرکوب های تاجیکستان پس از یک سال

  بی‌بی‌سی فارسی همواره مدعی بوده است که اطلاع رسانی شفاف و بی طرفانه به فارسی زبانان را به عنوان یکی از رسالت های خود در دستور کار قرار داده است...

  7 روز قبل

  آیا بی‌بی‌سی پازل رسانه ای ترامپ در تقابل با سپاه را تکمیل می کند؟

  کاخ سفید، نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را رسما در لیست سازمان های تروریستی دولت آمریکا قرار داد.

  8 روز قبل

  بی‌بی‌سی و سانسور نقش غرب در بحران لیبی

  این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

  12 روز قبل

  اتاق عملیات جنگ ساکت علیه ایران

  سیگال مندلکر رئیس دفتر تروریسم و اطلاعات مالی خزانه‌داری آمریکا که به «اتاق جنگ ساکت» این کشور برای نبرد با ایران شهرت یافته در سنگاپور با مقامات این کشور درباره تحریم‌های واشنگتن علیه ایران و حتی ونزوئلا صحبت کرده است.

  14 روز قبل

  رشد 6 برابری جرایم متعصبانه علیه مسلمانان در انگلیس

  در ادامه جواسلام هراسی در انگلستان و علی رغم سانسور بی‌بی‌سی فارسی رسانه های انگلیسی گزارش دادنند که جرائم متعصبانه علیه مسلمانان در این کشور بعد از وقوع حمله تروریستی نیوزیلند – که در آن ۵۰ نمازگزار کشته و بیش از ۳۰ تن دیگر مجروح شدند – ۶ برابر افزایش یافته است.

  16 روز قبل

  افشاگری تازه روس ها علیه گروه مورد حمایت انگلیس و بی‌بی‌سی در سوریه

  علی رغم عملیات رسانه ای سنگین رسانه های غربی مانند بی‌بی‌سی فارسی به نقل از گروه موسوم به کلاه سفیدها برای متهم کردم رژیم سوریه به آماده شدن برای انجام عملیات شیمایی در ادلب، واسیلی نبنزیا نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، گفت که شبه نظامیان و گروه موسوم به «کلاه سفیدها» در حال برنامه‌ریزی برای یک حمله شیمیایی در ادلب هستند.

  20 روز قبل

  روایت بی‌بی‌سی از پایان احتمالی کار نخست وزیر

  به دنبال تشدید بحران سیاسی بی سابقه در انگلستان ترزا می، نخست وزیر انگلستان وعده داده آماده است به محض تصویب توافقنامه خروج کشورش از اتحادیه اروپا، برگزیت، کناره‌گیری کند.

  20 روز قبل

  چرا بی بی سی حملات تروریستی نیوزلند را تروریستی نمیداند؟

  روز جمعه نژادپرستان با حمله به دو مسجد «نور» و« لینوود» در شهر «کرایست‌چرچ» نیوزیلند که همزمان با اقامه نماز جمعه، در این دو مسجد اتفاق افتاد یکی از سیاهترین روزهای تاریخ این کشور را به گفته نخست‌وزیر نیوزیلند رقم زدند.

  یک ماه قبل

  خوشحالی بی‌بی‌سی فارسی از گزارش ضد ایرانی جاوید رحمان

  به دنبال انتشار گزارش به اصطلاح حقوق بشری جاوید رحمان گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران، شاهد استقبال و خوشحالی محافل مخالف حکومت ایران از این گزارش کاملاً سیاسی و جهت دار بودیم.

  یک ماه قبل

  اقدام سیاسی لندن برای نجات یک مجرم امنیتی زندانی در ایران

  جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس بامداد جمعه (به وقت تهران) اعلام کرد نازنین زاغری، محکوم امنیتی بازداشت‌شده در ایران را تحت «حمایت دیپلماتیک» قرار کرده است.

  یک ماه قبل

  خشم بی بی سی از تصمیم آلمان برای تروریستی نخواندن حزب‌الله

  چندی پیش درتاریخ ششم بهمن ماه «ساجد جاوید» وزیر کشور انگلیس اعلام کرد، لندن، شاخه سیاسی حزب‌الله را در لیست تروریسم قرار خواهد داد. این طرح پس از مشورت میان نمایندگان انگلیسی سرانجام ۱۰ بهمن تصویب و وارد فاز اجرایی شد.

  یک ماه قبل

مهمترین خبرها

این روزها با شدت گرفتن جنگ داخلی در لیبی که نتیجه شوم دخالت نظامی غرب در این کشور بعد از بهار عرب بود، بی‌بی‌سی فارسی در حال پوشش نبردهای ویرانگر در لیبی آن هم بدون اشاره به علل واقعی شکل گیری این تراژدی ویرانگر است.

12 روز قبل

گزارش و تحلیل