جهان

سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی در خصوص سفر استراتژیک سرلشکر باقری به ترکیه

سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی در خصوص سفر استراتژیک سرلشکر باقری به ترکیه

اخیرا سردار سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدارهای مهم و استراتژیکی را با مقامات عالی رتبه نظامی و سیاسی ترکیه انجام داد. وی پس از این دیدارها در مصاحبه ای گفت: دو کشور ایران و ترکیه مصمم به افزایش روابط در همه زمینه‌ها به ویژه همکاری‌های نظامی و دفاعی هستند.

  هشدار بی‌بی‌سی درباره حمایت‌های مالی از داعش بدون ذکر منبع!

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با انتشار گزارشی در خصوص تداوم حمایت‌های مالی از داعش هشدار داده است، اما به منابع غربی – عربی این حمایت‌ها اشاره‌ای نمی‌کند.

  4 روز قبل

  روایت بی‌بی‌سی فارسی از اقدام تازه ضداسرائیلی در هتلی در سوئیس

  تنفر از یهودیان و صهیونیست ها اگرچه ریشه ای طولانی و چند قرنی در اروپا دارد اما چند سالی است که به علت شدت جنایت های رژیم تلاویو در غرب آسیا و به¬ویژه در حق فلسطینیان و نقش سرمایه داران یهودی در رباخواری و بحران های اقتصادی غرب شاهد تشدید جو مخالفت با صهیونیست ها هستیم.

  5 روز قبل

  روایت خواندنی بی‌بی‌سی فارسی از داستان ربوده شدن شاهزادگان مخالف آل سعود در غرب

  در دو سال گذشته سه شاهزاده سعودی که در اروپا زندگی می‌کردند ناپدید شده‌اند. هر سه منتقد دولت عربستان بودند و شواهدی در دست است که هر سه ربوده و به عربستان برده شده‌اند و از آن زمان تاکنون دیگر خبری از آنها در دست نیست.

  7 روز قبل

  بایکوت رسانه ای حوادث مسجد الاقصی از سوی بی‌بی‌سی

  بیست و سوم تیر ماه بود که سه جوان فلسطینی در صحن مسجدالاقصی دست به عملیاتی استشهادی زدند؛ عملیاتی که هرچند تنها در حد خبر در کشورهای اسلامی منتشر شد، اما تلاویو را به واکنشی شدید و سخت واداشت.

  7 روز قبل

  رشد فعالیت های تروریستی در آمریکا

  اگرچه سالهاست رسانه های فارسی زبانی چون بی‌بی‌سی فارسی عادت داشته اند که نشان دهند که مشکل تروریسم در ایالات متحده به خارج از این کشور مربوط می شود اما هر از گاهی اتفاق ها و خبرهایی از داخل آمریکا منتشر می شود که حکایت از رشد فعالیت های تروریستی که ناشی از عمق نارضایتی از سیستم سرمایه-سالار حاکم بر این کشور است.

  7 روز قبل

  استقبال کارشناس بی‌بی‌سی از سخنان "مهدوی کیا"

  اخیرا گروه تکفیری- تروریستی داعش یک رزمنده ایرانی را در مرز سوریه و عراق به اسارت گرفت و روز بعد خبر شهادت مدافع حرم "محسن حججی" را با انتشار تصویری اعلام کرد.

  11 روز قبل

  تلاش بی‌بی‌سی برای جدایی "مقتدی صدر" از ایران

  «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق، اخیرا در سفری اعلام نشده، به عربستان سعودی سفر کرده است. دفتر رهبر جریان صدر در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی به دعوت رسمی ریاض، به این سفر رفته است.

  11 روز قبل

  بی‌بی‌سی نگران حال هم جنس بازان، و اسلام ستیزتر از همیشه

  بی‌بی‌سی فارسی به تازگی در مورد مجازات همجنس بازان در یکی از کشور ها گزارشی منتشر کرده است و به طور غیر مستقیم مراتب اعتراض خود را از این مجازات بیان کرده است.

  15 روز قبل

  انتقال داعش به افغانستان و سکوت رسانه ای بی‌بی‌سی

  شکست‌های پی در پی داعش و ناکامی جریان‌های تکفیری – تروریستی در دستیابی به اهداف خویش سبب شده است که حامیان بین‌المللی داعش به فکر گشودن حوزه‌های جغرافیایی دیگری در سطح منطقه، برای استمرار فعالیت‌ها و بقاء داعش باشند.

  16 روز قبل

  تنبیه پرپنچی در پی تنفیذ حسن روحانی

  بازتاب مراسم تنفیذ ریاست جمهوری حسن روحانی برای دور دوم در رسانه ها و شبکه های اجتماعی نظرات و نگرش های مختلفی در پی داشت ؛ مجری بی‌بی‌سی فارسی از جمله کسانی بود که خواسته یا ناخواسته با نظرات مخالف مردم در شبکه های اجتماعی مواجه شد و به نوعی قربانی توییتی شد که در قالب نظرخود اما با محتوای اهداف وزارت امور خارجه انگلیس در صفحه اجتماعی خود منتشر کرد.

  18 روز قبل

  واکنش بی‌بی‌سی به تغییر نسل سیاسی و نظامی گسترده در ترکیه

  شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی محاکمه گسترده افراد پرتعدادی در ترکیه به عنوان مشارکت در کودتای شکست خورده سال گذشته این کشور، به بازتاب این تغییر نسل سیاسی و نظامی گسترده در این کشور پرداخته است.

  18 روز قبل

  بی‌بی‌سی فارسی و سانسور اخبار مرتبط با یمن

  ائتلاف سعودی به سرکردگی عربستان از فرود هواپیمای متعلق به سازمان ملل در فرودگاه صنعا جلوگیری کرد. براساس شواهد موجود ائتلاف سعودی به دلیل حضور سه تن از خبرنگاران «بی‌بی‌سی» در این هواپیما از فرود آن در این کشور ممانعت به عمل آورده است.

  21 روز قبل

  حمایت بی‌بی‌سی از روابط سعودی و اسرائیل با دمیدن در تنور ایران هراسی

  در طی هفته های گذشته رسانه‌ها و برخی از مقامات رژیم صهیونیستی از جمله اسرائیل کاتص، وزیر حمل‌ونقل، اطلاعات و انرژی اتمی این رژیم،‌ کشورهای عربی را به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی دعوت کرده و از لزوم تقویت همکاری‌های منطقه‌ای میان این رژیم و دولت‌های عربی سخن گفته اند.

  25 روز قبل

مهمترین خبرها

در شرایطی شایعه مسدود شدن اموال کارکنان بی‌بی‌سی فارسی در ایران توسط رسانه‌های غربی، ضد ایرانی و به نقل از آن‌ها در برخی رسانه‌های داخلی فراگیر شده است که واقعیت "هیاهویی برای هیچ" را نشان می‌دهد.

4 روز قبل

گزارش و تحلیل