10259

خبر دروغ بی‌بی‌سی در خصوص اعدام یکی از مقامات کره شمالی

3 سال قبل

هم رسانی

درباره اعدام شماری از مقام‌های کره‌شمالی به دست حکومت این کشور به تلافی شکست در نشست دوم «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور و «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا که برای اولین بار از یک روزنامه متعلق به «مهاجران» کره شمالی به همسایه جنوبی منتشر شد، مانند برق و باد در رسانه‌های غربی چون بی‌بی‌سی انعکاس پیدا کرد اما حداقل ثابت شده است یکی از آنها زنده است.
روزنامه محافظه‌کار «چوسان ایلبو» هفته گذشته مدعی شد در سایه شکست مذاکره دوم کیم و ترامپ در «هانوی» ویتنام و به تبع آن رد درخواست پیونگ‌یانگ برای کاهش تحریم‌های اعمال شده از سوی واشنگتن، «کیم هیوک چول» فرستاده ویژه کره شمالی درباره مذاکرات اتمی به آمریکا و مذاکره‌کننده این کشور، اعدام شده و «کیم یونگ چول» رئیس دستگاه اطلاعاتی پیشین این کشور نیز به اردوگاه کار اجباری تبعید شده است.

با توجه به ماهیت رسانه‌ای کم سر و صدای کره شمالی که معمولا خبری از آن درز نمی‌کند و بازتاب وسیع این گزارش در رسانه‌ها، سرنوشت این مقام‌ها به یک داستان رمزآلود در افکار عمومی تبدیل شده است. شایعه روزنامه چاپ کره جنوبی درباره دست راست کیم جونگ اون روز دوشنبه رنگ باخت. خبرگزاری «کی‌سی‌اِن‌اِی» که رسانه رسمی کره‌شمالی محسوب می‌شود، تصاویری را از شرکت مقام‌های ارشد سیاسی و نظامی این کشور در یک کنسرت منتشر کرد که در آن کیم یونگ چول نیز حضور داشت.

پیش از این، خبرگزاری «یونهاپ» کره جنوبی، خبر برکناری کیم یونگ چول را بدون هیچ‌گونه جزئیاتی منتشر کرده بود که باز هم توسط رسانه های غربی چون بی بی سی بازتاب گسترده ای داده شد. این اولین باری نیست که رسانه‌های کره جنوبی و غربی ادعاهایی درباره اعدام مقام‌های کره‌شمالی توسط حکومت این کشور آن‌هم با روش های غیرانسانی و زجرآور مطرح می‌کنند و پس از مدتی مقام‌های ادعا شده، سالم در انظار عمومی دیده می‌شوند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل