1064

وقتی بی‌بی‌سی مرثیه حلب را دو ماه پس از آزادی آن سر می دهد

6 سال قبل

هم رسانی

   وقتی بی‌بی‌سی مرثیه حلب را دو ماه پس از آزادی آن سر می دهد

اخیرا شبکه بی‌بی‌سی فارسی در گزارشی از شرق حلب که نزدیک به دو ماه است از دست تروریست ها آزاد گشته است به وضعیت زندگی مردم آنجا می پردازد و سخن از بی برقی و بی آبی و عدم وجود گاز شهری مردم این منطقه به میان می آورد.
بی‌بی‌سی در این گزارش دولت بشار اسد و حامیانش را دلیل این ویرانی ها و خرابی ها معرفی می کند.در ظاهر این گزارش بی‌بی‌سی در حال دلسوزی برای مردم این منطقه است و سعی می کند برای کم بودها و بدبختی های آن ها مرثیه بسراید. اما بی‌بی‌سی نه در این گزارش و در نه در تمام گزارش هایی که در این سال های جنگ سوریه بر روی آنتن برده است هیچگاه به مخاطب خود عامل اصلی این گرفتاری مردم سوریه و حلب را معرفی نکرده است.
بی‌بی‌سی اگر جایی هم خواسته به نقش کشورهای خارجی در حمایت از تروریست ها اشاره کند صرفا سعی کرده از عربستان و ترکیه یاد کند و هیچگاه به حمایت هایی که کشورهای غربی به ویژه آمریکا و انگلیس از این تروریست ها کرده اند اشاره ای نکرده است. بی‌بی‌سی به مخاطب خود نگفته است که وزیرخارجه سابق آمریکا و کاندیدای ریاست جمهوری اخیر این کشور در کتاب خاطرات خود با عنوان "گزینه‌های دشوار" چه سخنان غافلگیر کننده‌ای را مطرح ساخته و اذعان کرده است که داعش در واقع ساخته دست آمریکا با هدف تقسیم خاورمیانه است. یا به عنوان مثال بی‌بی‌سی به این نکته اشاره نمی کند که طبق گزارش مؤسسه آمریکایی صلح و رفاه موسوم به "ران پل" در گزارش اخیر خود به نقش آمریکا در بحران آفرینی اشاره و اعلام کرد که آمریکا برای شعله ور نگه داشتن آتش جنگ در سوریه از تروریستها، حمایت و برای آنها بر خلاف قوانین، کمک نظامی ارسال می کند. آمریکا از ابتدا با هدف سرنگونی دولت قانونی بشار اسد، از تروریست ها حمایت کرد تا سوریه به عنوان یکی از محورهای مقاومت در برابر زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه، نابود و یا دستکم تضعیف شود. اقدام آمریکا در تحریم دولت سوریه و در مقابل، حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست ها، در همین راستا قابل ارزیابی است. حال باید دید که چه شده است بی‌بی‌سی برای حلب مرثیه سر می دهد؟

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل