1077

کشمکش میان دونالد ترامپ و رسانه‌ها؛ نظرات شما

5 سال قبل

هم رسانی

   دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا

دونالد ترامپ که تا کنون بارها به رسانه‌های آمریکایی حمله کرده و معمولا آنهارا به دو دسته خوب و بد تقسیم می‌کند این بار گفته سازمان‌های خبری آمریکا دشمن مردم هستند. وی در نشست خبری روزپنج‌شنبه کاخ سفید بار دیگر با حمله به رسانه‌های آمریکا و انگلیس، آنها را به دروغ ‌پراکنی متهم کرد و این نشست هم صحنه درگیری ترامپ با اصحاب رسانه بود. شما در این رابطه چه فکر می کنید؟
در بخش سوال و جواب با خبرنگاران، خبرنگار سی‌ان‌ان تلاش می کرد سوال خود را بپرسد و از وی به خاطر به کار بردن اصطلاح «اخبار جعلی» توضیح بخواهد؛ ترامپ در میانه سوال وی گفت: «من اصطلاح اخبار جعلی را عوض می کنم و نام آن را اخبار خیلی جعلی می گذارم».

شما اصطلاح «اخبار جعلی» را چقدر در مورد این رسانه ها صحیح می دانید ؟ اصلا در مورد جعل اخبار توسط رسانه ها چه فکر می کنید؟

به کار گیری این اصطلاح ترامپ با خنده حضار و خبرنگار سی‌ان‌ان روبرو شد و این خبرنگار گفت: «این اخبار واقعی هستند آقای رئیس جمهور؛ واقعی هستند.» ترامپ نیز در واکنش، گفت: مردم دیگر به شماها اعتماد ندارند. اینکه می خواهید کاری در این خصوص انجام بدهید یا نه من نمی دانم، ولی آنها دیگر به شما اعتماد ندارند. اگر شما رو راست باشید، من بزرگترین حامی شما می شوم. همچنین در این نشست خبری آقای ترامپ رسانه های دیگر کشورها را نیزاز انتقادات خود بی نصیب نگذاشت. حتی انتقاداتی به بی‌بی‌سی نیز وارد کرد.

آیا رسانه هایی مانند «بی بی سی» همیشه در پی انتشار اخبار «واقعی» هستند؟ آیا تجربه ای از سانسور و جعل توسط این رسانه دارید؟

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین با تمسخر خبرنگار شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی»، صداقت این شبکه را با شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» مقایسه کرد. وی در واکنش به اظهارات خبرنگار بی‌بی‌سی که این شبکه را منصف و بی‌طرف خواند، گفت: بله درست مثل سی‌ان‌ان!؟

نظرشما درمورد اظهارات دونالد ترامپ در خصوص رسانه هایی مانند بی بی سی چیست؟ 

شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود رو از طریق همین صفحه با دیگران به اشتراک بگذارید.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل