1079

حمله بی‌بی‌سی به اصلاح طلبان در پی سخنان رهبری

5 سال قبل

هم رسانی

   حمله بی‌بی‌سی به اصلاح طلبان در پی سخنان رهبری

در آستانه‌ سالگرد قیام مردم تبریز، هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی، با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. در این دیدار رهبر انقلاب سخنان مهمی را ایراد کردند.
اما آن بخش از سخنان ایشان که با واکنش گسترده رسانه های داخلی و خارجی روبرو شد واکنش ایشان به طرح «آشتی ملی» که چندی پیش از سوی محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین مطرح شد. ایشان در این خصوص فرمودند: «یک عده‌ای تعبیر «آشتی ملی» را می‌گویند؛ اینها به نظر من معنی ندارد؛ مردم با هم متحدند؛ چرا می‌گویید آشتی؟ مگر مردم باهم قهرند؟
بله، مردم با آن کسانی که روز عاشورا آمدند وسط خیابان و با قساوت و بی‌حیایی، جوان بسیجی را در خیابان لخت کردند و کتک زدند، قهرند و آشتی هم نمی‌کنند.»
بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یکی از رسانه های ضد انقلاب، به این سخنان رهبری واکنش گسترده ای از خود نشان داده و علاوه بر حمله به سخنان رهبری به مجموعه اصلاح طلبان به جهت مطرح کردن «طرح آشتی ملی» حمله کرد و آن ها را در این خصوص محکوم کرد. بی‌بی‌سی فارسی در این خصوص اینگونه نوشت: «پاسخ منفی قاطعانه آیت‌الله خامنه‌ای به پیشنهاد آشتی ملی، که از سوی محمد خاتمی مطرح و مورد حمایت حسن روحانی، جناح اصلاح طلب- معتدل جمهوری اسلامی قرار گرفته بود، به هیچ وجه غیرمنتظره نبود. رهبر جمهوری اسلامی، کمی پیش از نامه محمد خاتمی، در جریان مراسم مربوط به درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی هم نشان داده بود که قصد تجدید نظر در سیاست‌ها و رویکردهای جاری خود را ندارد. در چنین شرایطی، سوال مهم‌تر این است که چرا محمد خاتمی و اصلاح‌طلبان پیرو او همچنان بر پیگیری رویکردی که ناکارآمدی‌اش در بیش از یک دهه گذشته بارها به اثبات رسیده، پافشاری می‌کنند؟»
این عصبانیت بی‌بی‌سی از طرح برخی اصلاح طلبان در حالی نشان داده می شود که این شبکه در یک هفته گذشته بخش زیادی از برنامه های خود را به مطرح کردن این طرح و حمایت از آن اختصاص داده بود.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل