1095

واهمه بی‌بی‌سی از احتمال کاندیداتوری آقای رئیسی

6 سال قبل

هم رسانی

   حجت الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی

چند روزی است که در فضای سیاسی کشور و به ویژه در فضاهای رسانه ای و مجازی احتمال کاندیداتوری حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی برای ریاست جمهوری مطرح می شود. البته تا به این لحظه واکنشی از سوی ایشان و نزدیکان به ایشان نسبت به این اخبار مطرح نشده است.
در همین زمینه بی‌بی‌سی فارسی که به شدت در حال رصد جریان اصول گرایان می باشد و تا به امروز چندیدن برنامه در خصوص بررسی کاندیداهای احتمالی این جریان بر روی آنتن برده است. پس از مطرح شدن نام ایشان به عنوان یکی از گزینه های احتمالی کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری 96 بلافاصله از خود واکنش نشان داد. بی‌بی‌سی فارسی در یادداشتی تحت عنوان "دعوت از ابراهیم رئیسی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری؟" به قلم "حسین باستانی" از تحلیل گران ارشد این شبکه به بررسی کاندیداتوری آقای رئیسی پرداخت. بی‌بی‌سی در این یادداشت که کاملا از ادبیات آن مشخص بود که این شبکه نگران رای آوری ایشان در صورت کاندیداتوری می باشد. هر چند نگرانی بی‌بی‌سی کاملا در این یادداشت مشهود است اما این شبکه سعی می کند استیصال جریان اصول گرایی را دلیلی بر دعوت از آقای رئیسی بنامد و در بخشی از این یادداشت اینگونه می نویسد: "دعوت از ابراهیم رئیسی برای رقابت در انتخابات، علی رغم تمام هزینه های احتمالی آن در درازمدت، از سوی دیگر یادآوری بحرانی بزرگ تر در سطح جناح اصولگرای حکومت ایران است. بحرانی که به بیان ساده، می توان آن را فقدان چهره های روحانی "قادر به رقابت" در انتخابات ریاست جمهوری دانست. برای فهم آسان تر این بحران، می توان وضعیت روحانیون اصولگرای مخالف دولت را در وضعیت کنونی، با وضعیت روحانیون رقیب آنها مقایسه کرد. در سطح جناح موسوم به میانه رو، غیر از خود حسن روحانی، تعدادی روحانی دیگر نیز وجود دارند که اگر شورای نگهبان جلوی ورودشان را به صحنه رقابت را نگیرد، در هر انتخاباتی می توانند به رقیب جدی جناح رقیب تبدیل شوند."
نکته ای که می توان از یادداشت بی‌بی‌سی برداشت کرد ترس و واهمه این شبکه از احتمال کاندیداتوری آقای رئیسی می باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل