1107

ذوق زدگی برای آزادی یک مجرم

5 سال قبل

هم رسانی

   احمد منتظری

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در پی تعلیق حکم زندان احمد منتظری، ذوق زدگی خود از این اتفاق را ابراز داشته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در یکی از گزارش‌های اخیر خود به بازتاب خبر تعلیق حکم زندان احمد منتظری پرداخته و تلاش کرده است تا خوشحالی خود از آزادی موقت این مجرم را همراه با دفاع از منافقین ابراز نماید.

بی‌بی‌سی فارسی با اعلام خبر این که «حکم زندان احمد منتظری معلق شد»، این گونه می‌نویسد: «حکم شش سال حبس احمد منتظری برای انتشار فایل صوتی جلسه پدرش آیت‌الله حسینعلی منتظری درباره اعدام‌های ۱۳۶۷، به حال تعلیق در آمده است.

او که با پایان مرخصی چند روزه‌اش به زندان بازگشته بود مطلع شد که مجازات زندانش معلق شده است.

آقای منتظری برای انتشار فایل جلسه پدرش با مسئولان اعدام زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ به اتهام اقدام علیه امنیت ملی، انتشار اسناد سری و تبلیغ علیه نظام در دادگاه ویژه روحانیت به ۲۱ سال حبس تعزیری و خلع لباس روحانیت محکوم شد که دادگاه به دلیل فقدان سابقه کیفری، سن و "ارزش و حرمت خون برادر شهیدش" حکم به اجرا شدن شش سال حبس داد.

انتشار فایل جلسه موجی از واکنش‌ها را برانگیخت. در آن جلسه آیت‌الله منتظری به حسنیعلی نیری، مرتضی اشراقی، مصطفی پورمحمدی و ابراهیم رئیسی هشدار می‌داد اعدام گسترده زندانیان سیاسی، که به دستور آیت‌الله خمینی انجام شد، "بزرگ‌ترین جنایت" است.»

بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا به نوعی این مجرم را چهره ای با اهمیت معرفی کند و به همین دلیل می‌آورد: «مجتبی لطفی، مسئول اطلاع رسانی دفتر آیت الله حسینعلی منتظری در زمان حیات او، با تأیید تعلیق حکم احمد منتظری به بی‌بی‌سی گفت که "از همان روز که ایشان را به زندان بردند، مراجع تقلید تلاش گسترده‌ای کردند تا ایشان آزاد شود."

او به نامه آیت الله موسی شبیری زنجانی به رهبر ایران اشاره کرد که در آن نامه گفته بود مصلحت نیست آقای منتظری به زندان برود. به گفته آقای لطفی "رهبر ایران در ذیل نامه این مرجع تقلید نوشته اگر شما مصلحت نمی‌دانید حکم اجرا نمی‌شود."

آقای لطفی می‌گوید این خبر به احمد منتظری داده شده بود اما "ناگهان به دلیل مسائل پشت پرده که ما نمی‌دانیم او را احضار کردند و ۲۴ ساعت به انفرادی بردند."

احمد منتظری اوایل اسفند زندانی شد اما به سرعت به مرخصی فرستاده شد.»

اما این اولین باری نیست که بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا در پوشش دفاع از احمد منتظری، اقدامات او علیه امنیت ملی و تشویش اذعان عمومی مردم و البته حمایت از تروریست‌های منافق را توجیه کرده و در نهایت همه این‌ها، حمایت خود از مجاهدین خلق را در کنار سیاه نمایی علیه وضعیت حقوق بشر و عدالت قضایی در کشورمان، ابراز نماید.

این مجرم با انتشار فایلی صوتی که بی اساس بوده است، بهانه ماه‌ها فضاسازی غربی علیه جمهوری اسلامی را مهیا ساخته است.

او با این کار قانون را نقض کرده و از یک گروه تروریستی که دشمن دیرین ملت ایران و خائن به کشور است، حماست کرده و به همین دلیل سزاوار محاکمه و مجازات است.

البته نباید فراموش کرد که با این بازی‌ها نمی‌توان ماهیت یک تروریست را به یک فرد مظلوم تغییر داد.

اعدام تعدادی از منافقین در سال 1367، نه تنها ناعادلانه نبود، بلکه عدالتی بود که یادآور مهربانی اسلامی نظام جمهوری اسلامی با آن‌ها و اصرار آن‌ها بر خیانت به ملت ایران است.

بررسی اسناد تاریخی به ما نشان می‌دهد که افراد اعدام شده منافقینی بوده‌اند که با وجود این که در یک مرحله رأفت اسلامی شامل حالشان شده است، اما باز هم از درون زندان به خیانت‌های خود ادامه داده و در فکر توطئه برای براندازی نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند.

اظهارات مسعود رجوی، سرکرده مجاهدین خلق در جریان حمله مستقیم این سازمان به ایران که با عملیات مرصاد پاسخی کوبنده دریافت کرد، نشان دهنده ارتباط این عناصر منافق از درون زندان‌ها با این سازمان تروریستی و آمادگی آن‌ها برای همکاری در جهت ضربه وارد کردن به کشورمان بوده است.

و همین خیانت مجدد و اصرار آن‌ها بر خیانت علیه نظام و ملت ایران حتی پس از نگاه مهربان جمهوری اسلامی به آن‌ها بود که باعث شد بار دیگر پرونده ان ها با دقتی بیشتر مورد بررسی مجدد قرار بگیرد و بعضی از آن‌ها به دلیل جرایمشان به اعدام محکوم شوند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل