11274

تحقیر انگلیس در خلیج فارس و خوش خدمتی بی بی سی به اربابان خود

3 سال قبل

هم رسانی

به دنبال توقیف یک فروند کشتی انگلیسی در تنگه هرمز از سوی نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس خبیث، گفته است که اگر ایران نفتکش توقیف شده ای که با پرچم بریتانیا حرکت می کند را آزاد نکند، با "عواقب جدی" روبرو خواهد شد.
به دنبال این یاوه گویی های احمقانه پس از تحقیر انگلیسی و عمل متقابل ایران در قبال راهزنی دریایی دو هفته پیش انگلیسی ها در تنگه جبل الطارق، بی بی سی فارسی که به دولت انگلستان وابسته است برای نجات از تحقیر اربان خود در لندن ضمن پوشش گسترده سخنان وزیر امور خارجه انگلستان مدعی شد که هانت گفت که این کشتی تحت محاصره چهار قایق و یک هلی کوپتر درآمد.

همچنین این رسانه وابسته به دستگاه امنیتی انگلستان اعلام کرد که کمیته اضطراری دولت بریتانیا، کبرا، برای دومین بار در روز جمعه برای بحث درباره این تحولات تشکیل جلسه داده است. وزارتخانه‌های خارجه و دفاع بریتانیا اعلام کرده‌اند که در پی "اطلاعات فوری" درباره نفتکش توقیف‌شده هستند. هانت گفت: "ما کاملا واضح می گوییم که اگر این وضعیت فورا حل نشود، پیامدهای جدی خواهد داشت."

"ما به گزینه های نظامی نگاه نمی کنیم، بلکه در حال بررسی راهی دیپلماتیک برای حل این موضوع هستیم هرچند خیلی روشن می گوییم که باید حل شود." او اضافه کرد: "این توقیف غیرقابل قبول است. حفظ آزادی کشتیرانی و تردد ایمن و آزاد کشتی ها در منطقه اهمیت اساسی دارد."
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل