1159

بازگشت فرناز قاضی زاده به رادیو بی‌بی‌سی؛ تعدیل یا ماموریت؟

5 سال قبل

هم رسانی

   "فرناز قاضی زاده" مجری بی بی سی فارسی

اخیرا "فرناز قاضی زاده" مجری با تجربه شبکه بی‌بی‌سی فارسی از بخش تلوزیونی این شبکه جدا شده و جهت اجرا به رادیو بی‌بی‌سی منتقل شده است. وی در سخنانی این جابجایی را به مدت 3 ماه دانسته و عنوان داشته که پس طی این مدت مجددا به تلوزیون بی‌بی‌سی باز می گردد.
در فوریه ۲۰۰۵ پس از فرار از کشور،فرناز قاضی‌زاده به عنوان تهیه کننده رادیو، به استخدام بی‌بی‌سی فارسی درآمد. در بی‌بی‌سی،علاوه برتهیه گزارش، به عنوان مجری برنامه‌های رادیویی، "جام جهان نما"، "چشم انداز بامدادی"، "روز هفتم" و "صدای شما "کار کرد تا اینکه در سال ۲۰۰۹ به عنوان یکی از مجریان اصلی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی کار خود را آغاز کرد. قاضی‌زاده در ادامه به همراه مسعود بهنود برنامه دیدبان بی‌بی‌سی را راه‌اندازی کردند که در قالب بررسی مطبوعات داخلی، خبرنگاران رسانه‌های [عمدتا] اصلاح‌طلب و آثار آنان را بطور مستمر در این رسانه معرفی می‌کنند.

سئوالی که در اینجا مطرح می شود این می باشد که به واقع آیا قاضی زاده در رادیو بی‌بی‌سی ماموریتی را قرار است اجرا کند و یا در راستای اختلافات دامنه دار و عمیق بی‌بی‌سی وی تعدیل شده است و از تلوزیون به مرتبه پایین تری که رادیو باشد رفته است. 

آن چیزی که مشخص است هم قاضی زاده و هم شبکه تمایل دارد که این و تغییر و جابجایی را ماموریت جدید وی تعریف کنند. اما با یک بررسی ساده ماجرا به آن سادگی که بی‌بی‌سی ترسیم می کند به نظر نمی آید. قاضی زاده از نیروهای اصلاح طلبی بود که با حمایت مستقیم شخص صادق صبا به بی‌بی‌سی راه یافت و در دوران مدیریتی وی پله های ترقی را یکی پس از دیگری در این شبکه پیمود و به عنوان یکی از مجریان اصلی این شبکه مطرح گردید. اکنون که صبا به عنوان پشتیبان اصلی وی از این شبکه اخراج شده و به تهیه کنندگی برنامه در رادیو فردا مشغول است او هم به نظر با توجه به اختلافات مختلفی که با رزیتا لطفی مدیر جدید بی‌بی‌سی دارد مجبور به بازگشت به پله شروع خود در بی‌بی‌سی گشته است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل