1172

چرا بی‌بی‌سی با آنکه احمدی نژاد را در مقابل نظام ترسیم می کند از وی حمایت نمی کند؟

6 سال قبل

هم رسانی

   احمدی نژاد رئس جمهور پیشین جمهوری اسلامی ایران

ثبت نام محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران و سخنانش در روز ثبت نام با واکنش های گسترده داخلی و خارجی روبرو شد. یکی از آن رسانه هایی که به صورت گسترده به این ثبت نام از خود واکنش نشان داد شبکه بی‌بی‌سی فارسی بود. بی‌بی‌سی برنامه ویژه سه ساعتی را به این ماجرا اختصاص داد.
دکتر محمود احمدی نژاد پس از نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات در جمع خبرنگاران گفت : مقام معظم رهبری سفارش فرمودند که بنده بعنوان کاندیدا در انتخابات شرکت نکنم و من هم پذیرفتم.

وی افزود: البته توصیه ایشان به معنی نهی نبود گفتند « نمی گویم بیایید یا نیایید » برغم اینکه توصیه ایشان مانع از حضورم نبود و با آنکه فشار بسیار گسترده ای از جانب قشرهای مختلف مردم به این خادم کوچک هست که وارد انتخابات شوم اما من به قول اخلاقی که دادم پایبندم.

رئیس جمهور سابق در نشست خبری خود پس از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ثبت نام من صرفا برای حمایت از آقای بقایی است و من به قول اخلاقی خود همچنان پایبند هستم.

احمدی نژاد در ادامه سخنان خود در ستاد انتخابات وزارت کشور افزود: آقای بقایی در دفاع از حقوق ملت مستحکم و سازش ناپذیر است و همچنین در داشتن روحیه خدمت به مردم جزو پیشگامان است.

ثبت نام محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین ایران و سخنانش در روز ثبت نام با واکنش های گسترده داخلی و خارجی روبرو شد. یکی از آن رسانه هایی که به صورت گسترده به این ثبت نام از خود واکنش نشان داد شبکه بی‌بی‌سی فارسی بود. بی‌بی‌سی برنامه ویژه سه ساعتی را به این ماجرا اختصاص داد. سیاستی که بی‌بی‌سی در خصوص این ثبت نام در پیش گرفت نمایش ضدیت رئیس جمهور پیشین با نظام و در عین حال حمله به وی بود.

بی‌بی‌سی در یادداشتی در همین خصوص اینگونه نوشت که: "البته این اولین بار نیست که آقای احمدی‌نژاد تقابل یا دست‌کم مقاومت خود را در برابر نظر و دستور رهبر جمهوری اسلامی به نمایش می‌گذارد. او پیشتر هم چنین کرده بود از جمله بر سر انتصاب اسفندیار رحیم مشایی و سپس اختلاف بر سر ادامه وزارت حیدر مصلحی در وزارت اطلاعات که به خانه‌نشینی یازده روزه آقای احمدی نژاد انجامید؛ اما در آن هنگام او در مقام رییس جمهوری بود و باور همگانی این بود که از حمایت بی‌چون و چرای آیت‌الله خامنه‌ای برخوردار است." همانطور که در این بخش از یادداشت بی‌بی‌سی مشخص است این شبکه به دنبال ترسیم چهره ای ضد نظام از احمدی نژاد است. اما همانطور که در بالا هم اشاره شد از وی نه تنها حمایت نمی کند برخلاف رسم همیشگی این شبکه بلکه به وی هم می تازد. به نظر بی‌بی‌سی می داند که هر چند احمدی نژاد در برخی موارد زاویه خود را با برخی نظرات رهبری نشان داده است اما وی را همچنان پایبند به ارزش های نظام و انقلاب می داند و همین امر دلیلی بر حمله این شبکه انگلیسی به وی می باشد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل