1174

تلاش همه جانبه بی‌بی‌سی برای تخریب حجت الاسلام رئیسی

5 سال قبل

هم رسانی

   حجت الاسلام رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در روزهای اخیر همه توان خود را به کار گرفته است تا با بهره گیری از دروغ‌هایی در خصوص اعدام منافقین در سال 1367، به تخریب چهره حجت الاسلام رئیسی، بپردازد.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی این روزها تلاش می‌کند تا با گزارش‌هایی مختلف، با طرح و بهره برداری جهت دار از دروغ‌هایی در خصوص اعدام منافقین در سال 1367، پای حجت الاسلام رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی و نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ایران اسلامی را به این جریان باز کرده و از این بهانه برای تخریب چهره وی در نزد مخاطبینش استفاده کند.

بی‌بی‌سی فارسی در یکی از این گزارش‌ها، اخیراً با تیتر «اثر اعدام‌های ۶۷ بر سبد رأی ابراهیم رئیسی» تلاش کرده است تا ضمن گفتگو با «رضا حقیقت نژاد و اکبر گنجی» دو عنصر شناخته شده ضد انقلاب، به دنبال اثبات این ارتباط و متهم کردن حجت الاسلام رئیسی گام بردارد.

این شبکه سلطنتی انگلیسی در این باره در توضیح گزارش خود می‌آورد: «هشت ماه قبل، فایلی صوتی از آیت الله حسینعلی منتظری قائم مقام برکنار شده رهبر ایران در دوران آیت الله خمینی منتشر شد که در آن، عاملان «اعدام‌های ۶۷» را عاملان بزرگ‌ترین جنایت تاریخ جمهوری اسلامی توصیف می‌کرد. ولی آیا دست داشتن در این اعدام‌ها می‌تواند تبدیل به نقطه ضعفی برای ابراهیم رییسی شود؟»

اما در بررسی واقعیت‌ها می‌بینیم که حجت الاسلام رئیسی نقش خاصی در رسیدگی به آن پرونده نداشته است.

دادستان کل کشور در سال ۶۷ حجت الاسلام موسوی خوئینی‌ها بوده است. رئیس شورای عالی قضایی در آن سال نیز بر عهده آیت الله موسوی اردبیلی است.

دادستان کل انقلاب در سال ۶۷ آیت الله موسوی تبریزی و مدیریت زندان اوین نیز در آن سال بر عهده مجید انصاری و محسن آرمین بوده است.

بنابر این تولیت آستان قدس رضوی از جایگاه چندان خاصی برای اثرگذاری در پرونده اعدام منافقین در سال 1367 برخوردار نبوده است.

از آن گذشته، آیا می‌توان فراموش کرد که چرا آن دسته از منافین یا به عبارتی اعضای سازمان تروریستی مجاهدین خلق در سال 1367 اعدام شده‌اند؟!

آیا با این تخریب‌ها می‌توان حقیقت را از تاریخ پاک کرد؟!

منافقین خائنی که پیش‌تر مهربانی نظامی اسلامی شامل حالشان شده بود اما در زندان هم دست از خیانت برنداشتند و برای براندازی نظام با تروریست‌های آن سوی مرزها هم دست شدند، آیا راهی جز اعدام برای خود باقی گذاشته بودند؟!

واقعیت تغییر نمی‌کند، نه در خصوص خیانت منافقین و نه در خصوص خدمات ارزندده حجت الاسلام رئیسی به ملت ایران و این گونه فضاسازی‌ها تنها دشمن را برای مردم آشکارتر می‌کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل