1230

عجایب انتخابات 96؛ دیدار تتلو با رئیسی و یا رای کارکنان بی‌بی‌سی؟

5 سال قبل

هم رسانی

   عجایب انتخابات 96؛ دیدار تتلو با رئیسی و یا رای کارکنان بی‌بی‌سی؟

بی‌بی‌سی فارسی اخیرا در مطلبی به بررسی عجایب انتخابت ریاست جمهوری دوازدهم پرداخته است. بی‌بی‌سی در این یادداشت عجیب ترین قسمت انتخابات 96 را حمایت تتلو از آقای رئیسی و در نهایت دیدار وی با ایشان معرفی می کند.
بی‌بی‌سی در این مطلب سعی می کند این حمایت را به سخره بگیرد و در همین خصوص اینگونه می نویسد: "وقتی عکس دیدار ابراهیم رئیسی و امیر تتلو٬ خواننده رپ زیرزمینی٬ منتشر شد٬ بعضی شک کردند که شاید ‌‌"فیک‌نیوز" یا "خبر جعلی" ‌است. چند دقیقه بعد فیلمش منتشر شد٬اما چشم‌ها چیزی را که می‌دیدند به سختی باور می‌کردند.

یک جا امیر تتلو نام مادر٬ قلب و کلید خالکوبی دست‌هایش را به آقای رئیسی نشان می‌داد و جای دیگر آقای رئیسی از آهنگ امام رضای او تشکر می‌کرد. این اتفاق در کشوری می‌افتاد که خالکوبی و سر و شکل "‌نامتعارف" از دید بسیاری از مقام‌های انتظامی٬ جرم است. دیدار رییس آستان قدس رضوی و تتلو بمب خبری شبکه‌های اجتماعی شد؛ از تحسین و انتقاد گرفته تا طنز." 

هر چند بی‌بی‌سی دوست دارد مسائل دست چندم انتخابات را بزرگ کرده و به عنوان مساله اصلی مطرح کند و در نهایت هم آن را به عنوان عجیب ترین اتفاق انتخابات ایران بنامد. اما به نظر مهم ترین حادثه انتخابات ایران حضور پر شور و شکوه مردم ایران و آری مجدد آن ها به جمهوری اسلامی بود و از عجایب این انتخابات باید حضور برخی افراد پای صندوق را نامید که تا دیروز نه تنها خود انتخابات را تحریم کرده بودند بلکه مردم را هم تشویق به تحریم انتخابات می کردند. بخشی از این افراد مجریان، کارشناسان و کارکنان شبکه بی‌بی‌سی فارسی بودند.

افرادی که همیشه مردم را تشویق به عدم حضور می کرند اکنون خود در چهارچوب ساختار جمهوری اسلامی پای صندوق رای حاضر شده و رای خود را که در واقع آن هم آری به نظام می باشد به صندوق می اندازند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل