1278

وقتی مجری بی‌بی‌سی بر خلاف سیاست شبکه از اقتدار ایران می گوید

5 سال قبل

هم رسانی

   وقتی مجری بی‌بی‌سی بر خلاف سیایست شبکه از اقتدار ایران می گوید

عملیات برون‌مرزی موشکی سپاه جهان را به یک باره مبهوت کرد. تجارب تلخ و شیرین سال‌های پس از انقلاب و به طور ویژه هشت سال دفاع مقدس باعث شد تا ایران در حوزه دفاعی، خود را به بالاترین سطح در بین کشورهای منطقه برساند.
موقعیت ژئوپلیتیکی ایران از یک سو و ضرورت حفظ امنیت کشور بزرگی همچون ایران از سوی دیگر باعث شده است که برنامه‌ریزان عرصه‌های مختلف نظامی چه در حوزه جنگ نرم، چه در حوزه سخت‌افزاری، توان خود را به بالاترین سطح برسانند. البته تجارب سال‌های دفاع مقدس، تهدیدهای مختلف برخی کشورها از جمله آمریکا، تحریم‌های سال‌های اخیر در این امر مهم بسیار مؤثر بوده است.

این عملیات جهان را به یک باره مبهوت کرد، هر چند که این اقتدار نظامی ایران بر دشمنان ایران پوشیده نیست. بیش از 360 نفر داعشی از جمله چند فرمانده ارشد آنها، تنها با پرتاب 6 موشک و آن هم در یک عملیات به هلاکت رسیدند، بماند خسارت‌های بی‌شمار تسلیحاتی و لجستیک آنها، بماند نمایش بخش کوچکی از اقتدار نظامی ایران و آن هم توسط یکی از بدنه‌های نظامی ایران به‌نام سپاه، بماند سقوط جهانی داعش، بماند ترس رژیم صهیونیستی و آمریکا و برخی کشورهای عربی.

این حمله موشکی در کنار تمام دستاوردهایی که داشت یک موضوع را در فضای رسانه ای ضد انقلاب مشهود ساخت و آن اختلاف جدی بین سیاست های رسانه ای این شبکه ها در مقابل مجریان و دست اندکاران و کارشناسان این شبکه ها از جمله بی‌بی‌سی فارسی در قبال این اقدام سپاه بود. بی‌بی‌سی فارسی به عنوان یکی از اصلی ترین رسانه های ضد انقلاب در گزارش ها و تحلیل های خود سعی کرد این حرکت ویژه سپاه پاسداران را کوپک جلوه دهد و نتایج آن را پنهان می کرد. اما در طرف دیگر مجریان و کارشناسان این شبکه بودند که در مقابل این اقتدار نظام ناچار به تعظیم شدند. از جمله آن ها می توان به واکنش متفاوت فرن تقی زاده از مجریان اصلی این شبکه اشاره کرد که در توئیتی اینگونه نوشت: "راننده تاکسی های پاکستانی لندن وقتی می فهمند ایرانی هستی شروع می کنند از حومت قدرتمند ایران تعریف کردن. خوشحال اند که در مقابل آمریکا ایستاده"
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل