1283

پیشگیری بهتر از درمان: پیشنهادی برای گزارشگر بی‌بی‌سی

5 سال قبل

هم رسانی

محمد امینی، گزارشگر بی‌بی‌سی فارسی، در گزارشی تحت عنوان، «مبارزه با داعش؛ با پهپاد یا موشک؟» به تأثیر حملات موشکی ایران به داعش در دیرالزور سوریه پرداخته است و ضمن اینکه سعی داشته این حملات موشکی ایران به مواضع داعش را بی تأثیر قلمداد کند، به حمایت ضمنی از حمله پهپادهای آمریکا وسایر کشورهای غربی در سوریه و دیگر کشورها پرداخته است.
صرف نظر از درستی ادعای این گزارش که به طور جدی نیز قابل خدشه است، به نظر می رسد چند نکته کلیدی در این گزارش به طور عمد، از دید گزارشگر آن کاملا مغفول مانده است و یا اینکه گزارشگر مزبور نخواسته است به آنها توجه کند.

نکته اول آن که مبارزه ایران با تروریسم و به ویژه داعش، صرفا در حملات موشکی خلاصه نمی شود و منحصرا در حمله اخیر موشکی هم نمی باشد.( این درحالی است که ایران خود بزرگترین قربانی تروریسم است).

نکته دوم آن که حملات موشکی ایران، برخلاف حملات موشکی و پهپادی آمریکا و سایر کشورهای غربی در کشورهای منطقه غرب آسیا همانند سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان و یمن که عمدتا با نقض حقوق بشر و حقوق بشردوستانه همراه است، مطابق با دفاع مشروع منشور سازمان ملل و منطبق با سایر مقررات حقوق بین الملل است.

نکته سوم آن که اگر محمد امینی گزارشگر این گزارش، واقعاً دغدغه چگونگی مبارزه با تروریسم و داعش و ریشه کن کردن آنها را دارد، بایستی به دولتهای بپردازد که باعث شکل گیری این گروه های تروریستی شده اند و آنها را تغذیه مالی می کنند( که در این خصوص کشورهای غربی و به ویژه آمریکا و انگلیس در رأس آنها هستند). همچنین بایستی به عملکرد رسانه های که حمایت بی وقفه ای از عملکرد گروه های تروریستی انجام می دهند نیز بپردازد ( که در این خصوص رفتار بی‌بی‌سی فارسی با عدم به کارگیری واژه « تروریست » برای داعش و سایر گروه های تروریستی مشابه و تبدیل شدن به تریبون این گروه های تروریستی در اخبار و گزارش های خود، نمونه عینی از این مساعدتها به حساب می آید). چرا که همواره پیشگیری بهتر است از درمان !. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل