1287

چشم بسته گزارشگر بی‌بی‌سی در قبال جنایات تروریست ها در ایران

5 سال قبل

هم رسانی

   چشم بسته گزارشگر بی‌بی‌سی در قبال جنایات تروریست ها در ایران

گزارشگر بی‌بی‌سی فارسی به ارائه گزارشی در خصوص اتفاقات اخیر مربوط حرکات تروریست ها در مجلس شورای اسلامی ایران و حملات موشکی جمهوری اسلامی به دیرالزور پرداخته است.
گزارش محمد امینی در شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با عنوان «آیا حملات موشکی سپاه به مواضع داعش در سوریه ادامه خواهد داشت؟»، به موضوع حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مواضع گروه تروریستی داعش در دیرالزور سوریه و واکنش دولت های حامی گروه تروریستی داعش به این حمله پرداخته است. اگرچه گزارش مزبور به نتایج حاصله از این حمله موشکی و خسارات وارده به داعش اشاره نمی کند و همچنین از بیان انطباق این حمله با مقررات بین المللی و به ویژه منشور سازمان ملل که مصداق عینی مبارزه موثر و جدی با تروریسم محسوب می شود، طفره می رود، اما این حمله موشکی سپاه پاسداران را «پاسخی بی سابقه به یک حمله بی سابقه» دانسته است. اما آیا به راستی حمله تروریست ها به ساختمان اداری مجلس و حرم امام خمینی، اولین مورد حمله تروریستی به ایران بوده و فاقد سابقه است؟ آیا این برای اولین بار است که ایران قربانی تروریسم قرار می گیرد؟.

مطابق گزارش های رسمی بالغ بر 17 هزار نفر در ایران از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون توسط عملیات های تروریستی به شهادت رسیده اند و در حالی که عمده این قربانیان از مردم عادی بوده اند، برخی از آنان جزء مقامات و حتی دانشمندان و نخبگان ایران بوده اند. عمده عملیات های تروریستی مزبور توسط کشورهای غربی مورد حمایت قرار گرفته اند. با این توضیحات، جای این سوال جدی از گزارشگر بی‌بی‌سی فارسی وجود دارد که چگونه حمله تروریستی دو هفته پیش به ایران را بی سابقه می داند؟. به راستی چرا بی‌بی‌سی فارسی هرگز به جنایات گروه های تروریستی همچون منافقین در ایران نمی پردازد؟!. آیا چشم بی‌بی‌سی فارسی به این جنایات تروریست ها در ایران بسته نیست؟.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل