1293

سبکی از زندگی که تزریق شدنی نیست

5 سال قبل

هم رسانی

به تازگی بی‌بی‌سی فارسی در سایت خود گزارشی در مورد مسابقه ی زشت ترین سگ در آمریکا منتشر کرده است.
فارغ از هر تفکر دیگری به نظر می رسد بی‌بی‌سی فارسی در پی آن است که زندگی با حیوانات آن هم سگ را به مردم مسلمان فارسی زبان بقبولاند. البته در اسلام نگهداری از حیوانات و تغذیه آنها ممدوح شمرده شده است و احترام به حیوانات در سیره ی معصومین علیهم السلام به چشم می خورد اما انچه که واضح است این است که در سیره و سبک زندگی مسلمانان نگهداری از حیواناتی مانند سگ که موانعی برای پاکی محل نماز و زندگی ایجاد می کنند در محیط داخلی خانه مناسب نیست و به روال طبیعی زندگی یک مسلمان مومن آسیب می زند و خدشه وارد می شود.

حال روشن است که قصد بی‌بی‌سی از انتشار عکس هایی از در آغوش کشیدن سگ ها و مطالب مرتبط با آن ها تا حدی که نشان می دهد که غربی ها تا چه اندازه با سگ ها مانند یک عضو رسمی خانواده ی خود زندگی می کنند ، حاکی از آن است که این رسانه ی مغرض قصد تبلیغ یک سبک غربی را برای زیست مسلمانان جهان ارائه می دهد.
حال با پرداختن به مسابقه ای که برای انتخاب زشت ترین سگ در نیویورک برگزار شده است این رسانه قصد دارد به مخاطب لزوم در هم آمیختگی سگ ها با زندگی خصوصی و داخلی انسان امروزی را القا کند. همانطور که در این گزارش می نگارد:
"در سایت اینترنتی این مسابقه نوشته شده: "این چالشی برای بیشتر شدن توجه به قبول سرپرستی سگ‌ها، فارغ از وضعیت جسمی آن‌ها است. این حیوانات همنشینانی دوست‌داشتنی هستند. و البته به نظر می‌رسد که سگ‌ها هم از ستایش تماشاگران لذت می‌برند.""
چرا باید از لفظ هم نشین برای سگ ها استفاده کرد ، منظور از سرپرستی سگ ها چیست؟ آیا اینکه سگ ها را به داخل اتاق و لوازم روزمره زندگی راه دهیم کار معقول و پسندیده ایست؟

این بدان معنا نیست که حیوانات یا سگ ها موجودات بی ارزشی هستند و یا به زندگی انسان لطمه می زنند یا باید مورد بی توجهی قرار بگیرند و یا محکوم به تنهایی هستند این بدان معناست که شرایط نگهداری و رسیدی به حیوانات بسته به اعتقادات و چارچوبی است که دین همه جانبه ی اسلام تعیین کرده است که بی‌بی‌سی قصد دارد این چارچوب را بشکند و از خط قرمز های دینی و حتی عرفی عبور کند. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل