1364

پرداختن مضحک بی‌بی‌سی به مسئله بی حجابی

5 سال قبل

هم رسانی

   پرداختن مضحک بی‌بی‌سی به مسئله بی حجابی

این چندمین بار است که بی‌بی‌سی با گزارشی سخیف به ترویج بی حجابی دست می زند. بی‌بی‌سی به تازگی به ماجرایی چنگ زده که چندان هم ارزش خبری ندارد. این رسانه در مورد یک ویدئو گزارش داده است که زنی بد حجاب در یکی از کشورهای اسلامی در کوچه ظاهر شده است.
بی‌بی‌سی در مورد این ماجرا چهار الی پنج گزارش مفصل تحلیلی ارائه کرده است در حالی که وقتی این گزارش ها را مطالعه می کنیم کاملا خالی از محتوای مهم است و تنها بال و پر دادن به مسئله است برای اینکه بی‌بی‌سی فضا را در ذهن مخاطب آماده کند برای گفتن حرف اصلی اش.

بی‌بی‌سی پس از بررسی ماجرا با جزئیات کامل و شاخ و برگ دادن به مسئله می نویسد:
"گروهی هم از این زن دفاع کردند و"شجاعت" او را ستودند."

به راستی چرا بی‌بی‌سی بر خلاف ادعایش که یک رسانه ی حرفه ایست و در سایت خود بخشی ثابت با نام کارگاه خبرنگاری دارد به چنین اعمال غیرحرفه ای و مضحک دست می زند و اخباری به شدت سخیف و بی ارزش را بلد می کند که کوچکترین تاثیری در زندگی مخاطبانش ندارد؟

پاسخ این است که بی‌بی‌سی می کوشد تا از کاه کوه بسازد و مخاطب را طوری با فضای ایجاد شده درگیر کند که گمان کند چه اتفاق مهمی رخ داده و وقتی ذهن مخاطب تحریک شد حرف خود را بزند و مانند مثال اخیر مثلا نام بدحجابی را "شجاعت" بگذارد. شجاعتی که از نگاه خیلی ها ستودنی و با ارزش است. درست مانند میلیون ها خبری که بی‌بی‌سی با رویکرد ضداسلامی تحلیل کرده است و به خورد مخاطبانش داده است و زیر ماسک بی طرفی و سلامت اخلاقی پنهان شده است.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل