1407

چرا بی‌بی‌سی رفتار های حسن روحانی را پاندولی می خواند؟

5 سال قبل

هم رسانی

   چرا بی‌بی‌سی رفتار های حسن روحانی را پاندولی می خواند؟

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر چهارشنبه در سیزدهمین جشنواره شهید رجایی که با شعار توسعه و پیشرفت ایران اسلامی با تقویت وحدت و عزت ملی در سایه آزادی، امنیت و آرامش برگزار شد به ایراد سخنانی پرداخت. دکتر روحانی در بخشی از سخنان خود به حقوق اقلیت های مذهبی در ایران پرداخت که با واکنش گسترده رسانه ها روبرو شد.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه باید در مدیریت کشور، جوانان، بانوان، اقوام و مذاهب مختلف حضور داشته باشند، گفت: نمی‌شود که بگوییم مدیران ارشد کشور، تنها از یک مذهب باشند و بقیه را کنار بگذاریم، چرا که همه جزو ملت ایران هستند و اگر بناست آنها به تکالیف‌شان مانند رفتن به سربازی و پرداخت مالیات مانند سایر مردم عمل کنند، باید از امتیازات یکسان نیز برخوردار باشند و نباید تنها در دوران انتخابات از آنها استفاده کرده و آنها را پای صندوق‌ بیاوریم ما یک ملت به نام ملت ایران هستیم.

دکتر روحانی تأکید کرد: اگر در کشور خواستار وحدت، انسجام و یکپارچگی هستیم، باید مبنای ما در مدیریت شایسته‌سالاری باشد نه وابستگی به این حزب یا آن جناح و مذهب خاص. اگر قرار است همه اختیارات و مسئولیت‌ها در اختیار گروهی که حاکم است، باشد، پس بقیه گروه‌ها و جناح‌ها در این مدت به مرخصی بروند.

اما در بین واکنش های رسانه ای به این سخنان واکنش بی‌بی‌سی فارسی کمی عجیب بود. بی‌بی‌سی فارسی در گزارش خود در این خصوص واکنش های رئیس جمهور را "پاندولی" توصیف کرد و بیان داشت آقای روحانی هر روز به گونه ای متفاوت نسبت به روز قبل سخن می گوید. این واکنش در حالی از سوی بی‌بی‌سی فارسی صادر می شود که انتظار این بود که از انجایی که این سخنان رئیس جمهور از آنجایی که اساسا سخنانی انتقادی بوده است از وی حمایت به عمل آورد اما بی‌بی‌سی خلاف این عمل کرد. 

سئوالی که در اینجا مطرح می شود این است که بی‌بی‌سی را چه شده که تا این حد منتقد آقای روحانی شده است؟ در پاسخ باید گفت همانطور که در این گزارش بی‌بی‌سی هم مشخص بود این شبکه پس از انتخاب کابینه جدید نگران نزدیک شدن روحانی به جریان اصول گرایان است. به همین جهت انتقادات را سطحش را بیشتر کرده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل