1504

واکنش کارشناس بی‌بی‌سی فارسی به وعده دولت های خارجی به زلزله زدگان کرمانشاه

5 سال قبل

هم رسانی

   واکنش کارشناس بی‌بی‌سی فارسی به وعده دولت های خارجی به زلزله زدگان کرمانشاه

در پی زلزله هفت و نیم ریشتری کرمانشاه که منجر به کشته و زخمی شدن تعدای از هموطنانمان در این منطقه غرب کشور گردید.
در همین زمینه«گری لوئیس» هماهنگ کننده سازمان ملل در ایران جان باختن شماری از هموطنان در زلزله شب گذشته کرمانشاه را به دولت و مردم ایران تسلیت گفت. وی در پیامی توییتری نوشت: به دولت و مردم ایران به خاطر زلزله مرگبار شب گذشته در مرزهای غربی تسلیت می گویم. لوئیس افزود: نیمه های شب همچنان وضعیت نامشخص بود، اما پس از طلوع آفتاب ما اطلاعات بیشتری در مورد شمار قربانیان و زخمی ها به دست آورده ایم. وی همچنین تاکید کرد سازمان ملل آماده کمک رسانی به زلزله زدگان در صورت نیاز و درخواست ایران است.

در این بین حسین باستانی کارشناس ارشد شبکه بی‌بی‌سی فارسی در واکنشی جالب به این سخنان و سخنان مشابه دولتمردان غربی مبنی بر همدردی و کمک به زلزله زدگانه اینگونه توئیت کرد: "جذب کمک خارجی برای زلزله زدگان خوب است. اما فراموش نکنیم که در زمان زلزله بم، کشورهای دنیا بیش از یک میلیارد دلار وعده کمک دادند، اما در عمل تا یک سال بعد از زلزله، بیش از 17 میلیون دلار کمک به ایران نرسید. امید زلزله زدگان درنهایت به خود ایرانی ها است."

این واکنش کارشناس بی‌بی‌سی به وضوح پرده از ژست های مردم گرایانه غربی ها بر می دارد. آن ها در حالی که در یمن و سوریه و عراق و افغانستان دستشان تا آرنج به خون مردم بی گناه این کشورها آلوده است اکنون برای عوام فریبی ژست های مردم گرایانه می گیرند.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل