1544

خشم بی‌بی‌سی از آزادی خواهی ایران!

4 سال قبل

هم رسانی

   نمایی از مسجد الاقصی در شهر قدس فلسطین

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی با پرداختن به عدم به رسمیت شناختن اسرائیل توسط کشورمان، خشم خود را از این آزادی خواهی کشورمان در جهان ابراز داشته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی با اعلام این که جمهوری اسلامی ایران در نشست سران کشورهای اسلامی در استانبول، همچنان بر عدم به رسمیت شناختن اسرائیل تأکید داشته است، تلاش کرده تا خشم خود را از این سیاست آزادی خواهی ایرانی برای جهانیان، ابراز نماید.

بی‌بی‌سی فارسی در گزارش خود نوشته است: «وزارت امور خارجه ایران گفته است بیانیه پایانی نشست سران کشورهای اسلامی در استانبول به معنی شناسایی اسرائیل از سوی ایران نیست.

رهبران ۵۷ کشور مسلمان در این نشست از سایر کشورها خواسته شد "کشور فلسطین را به رسمیت بشناسند و بیت‌المقدس شرقی را پایتخت آن بدانند."

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفته است کشورش نسبت به شماری از بندهای اسناد منتشره نشست سران که "به نوعی متضمن شناسایی رژیم صهیونیستی" تلقی می‌شد اعلام تحفظ کرده است.

اعلام تحفظ به معنای آن است که اگر کشوری ماده یا موادی از سندی را مغایر با قوانین خود بداند، نسبت به آن اعلام تحفظ می‌کند و آن را اجرا نمی‌کند.

ایران مشروعیت دولت اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد.

آقای قاسمی گفته است ایران از حقوق مردم فلسطینی دفاع می‌کند و حمایت از قطعنامه نشست وزیران امور خارجه کشورهای اسلامی و اعلامیه پایانی نشست سران "به هیچ وجه" به معنای شناسایی اسرائیل از سوی ایران نیست.

کشورهای اسلامی در بیانیه پایانی نشست استانبول خود همچنین خواهان استفاده از ابزار "محدودیت اقتصادی و سیاسی" برای حمایت از فلسطین شدند.

روسای جمهور ایران، ترکیه، افغانستان، لبنان، یمن و جمهوری آذربایجان و همچنین پادشاه اردن، امیران قطر و کویت و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در نشست استانبول حضور داشتند.»

این در شرایطی است که موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال اسرائیل، از ده‌ها سال پیش تا کنون ثابت و مستحکم بوده و علناً نیز بارها و بارها اعلام شده است و نمی‌توان آن را با تردید همراه کرد.

رهبر معظم انقلاب در سال 1370 در باره اسرائیل تأکید فرمودند: «موضع ما در مقابل اسرائیل، همان موضع همیشگی است. اسرائیل در منطقه، یک غدهٔ بدخیم سرطانی است که باید قطع شود و ریشه‌کن گردد.»

ایشان در سال 1379 نیز با تأکید بر این موضع همیشگی در قبال اسرائیل، فرمودند: «نجات فلسطین و محو دولت غاصب صهیونیستی، مسأله‌ای است که با مصالح ملتهای این منطقه سرو کار دارد. کسانی که از روز اولِ انقلاب، یکی از برنامه‌ها را مقابله و معارضه با نفوذ و اقتدار صهیونیستها قرار دادند، با محاسبه این کار را کردند. این برنامه، طبق مصالح کشور و مصالح عمومی جمهوری اسلامی و مردم ایران انتخاب شده است.»

رهبری در سال 1380، دراین باره تأکید می‌کنند: «حمایت از فلسطین، انتفاضه و مبارزه با صهیونیسم و حامیانش از ارکان اصلی سیاستهای راهبردی جمهوری اسلامی ایران است.»

آیت الله خامنه‌ای در سال 1390 نیز پس از شکست اسرائیل در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه، با صراحت بیان کردند: «صریح میگوئیم. ما در قضایای ضدیت با اسرائیل دخالت کردیم؛ نتیجه‌اش هم پیروزی جنگ سی و سه روزه و پیروزی جنگ بیست و دو روزه بود. بعد از این هم هر جا هر ملتی، هر گروهی با رژیم صهیونیستی مبارزه کند، مقابله کند، ما پشت سرش هستیم و کمکش می‌کنیم و هیچ ابائی هم از گفتن این حرف نداریم. این حقیقت و واقعیت است.»

رهبر معظم انقلاب اکنون نیز در واکنش به بازی جدید آمریکا در خصوص انتقال سفارت به قدس و به رسمیت شناختن این شهر اسلامی – فلسطینی به عنوان پایتخت اسرائیل، بار دیگر تأکید فرمودند: «برخی سیاستمداران امریکایی خواسته یا ناخواسته اذعان کرده‌اند که باید در منطقه غرب آسیا جنگ و درگیری بوجود آید تا رژیم صهیونیستی در حاشیه امن قرار گیرد و پیکر خونین دنیای اسلام، توان پیشرفت نداشته باشد. قصد اعلام اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل "از سوی "دشمنان اسلام" ناشی از ناتوانی و عجز آنهاست. دنیای اسلام بلاشک در مقابل این توطئه می‌ایستد و صهیونیست‌ها با این کار ضربه بزرگ‌تری می‌خورند و فلسطین عزیز بدون تردید سرانجام آزاد خواهد شد».

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل