1554

اشک تمساح بی‌بی‌سی برای جاسوس موساد

4 سال قبل

هم رسانی

   اشک تمساح بی‌بی‌سی برای جاسوس موساد

در جریان پخش «اعترافات ویدیویی ضبط شده» احمدرضا جلالی از تلوزیون ایران در روز یکشنبه ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر)، که در ظاهر پزشک و محقق مرکز پژوهشی کارولینسکای سوئد بوده است وی به چگونگی ارتباط خود با عوامل اطلاعاتی بیگانه به ویژه عوامل موساد پرداخته است.
احمدرضا جلالی سال گذشته پس از ورود به ایران توسط عوامل وزارت اطلاعات جمهوری ایران دستگیر شده و در نهایت وی توسط در دادگاه انقلاب ایران به جرم «همکاری با موساد، سازمان اطلاعاتی رژیم صهیونیستی» محکوم گردید.

حکم اعدام احمدرضا جلالی که در تاریخ ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ و در هنگام سفرش به ایران توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بود مهرماه امسال به وکلای وی ابلاغ و روز شنبه ۱۸ آذر (۹ دسامبر) این حکم در دیوان عالی ایران تائید شد.

در همین زمینه شبکه بی‌بی‌سی فارسی که سابقه طولانی در حمایت از جاسوسان و تروریست های داخلی دارد در گزارشی که به بررسی اعترافات جلالی می پردازد سعی می کند وی را از اتهامات وارده تبرئه کند. بی‌بی‌سی در این گزارش سعی می کند سفرهای پی در پی وی را به اروپا تحصیلی و آموزشی جلوه دهد این در حالی است که طبق اعترافات جلالی تنها هدف سفر اول وی به اروپا تحصیلی بوده و او دقیقا بعد از اولین سفر در تور اطلاعاتی موساد گرفتار می شود و کاملا آگاهانه با آنها همکاری می کند و اطلاعاتی را که مربوط به برخی پروژه های دفاعی بوده در اختیار آن ها قرار داده که در نهایت منجر به ترور برخی از دانشمندان هسته ای از جمله دکتر شهریاری و دکتر علی محمدی می گردد. 

بی‌بی‌سی در این گزارش سعی می کند با پخش مصاحبه ای که با همسر وی انجام داده است این اعترافات را تحت فشار بخواند حال آنکه هر کس که این اعترافات دیده باشد کاملا متوجه آن می شود که این جاسوس کاملا در فضای طبیعی در حال بیان اعترافات خود است. 

نکته ای دیگری که بی‌بی‌سی سعی می کند در گزارش خود به مخاطبش القا کند این است که دستگیری جلالی را در راستای جنگ سرد حاکم بین ایران و غرب می خواند وی از این ضرب المثل استفاده می کند که گاهی در این جنگ تر و خشک با هم می سوزد.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل