1593

دروغ‌بافی بی‌بی‌سی برای تخریب اسلام و جمهوری اسلامی

4 سال قبل

هم رسانی

   اثر قرآن مطلا ساخته هنرمند ایرانی و اهدایی به موزه امام حسین (ع)

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی ویژه تلاش کرده است با پر و بال دادن به دروغ‌ها و شایعات مطرح شده در مورد ساخت "قرآن مطلا" در ایران، از این دروغ‌ها در جهت تخریب اسلام و جمهوری اسلامی بهره برداری کند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

در پی انتشار خبری ساخت کشتی طلاکوبی که آیات قرآن بر آن هک شده است، شاسعاتی بی اساس در فضای مجازی با موضوع "قرآن مطلا" انتشار یافت و این فرصتی شد تا شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به سرعت وارد عمل شده و تمام توان خود را به کار گیرد تا با جهت دادن این دروغ‌ها و شایعات بی اساس، از آن‌ها در جهت تخریب اسلام و جمهوری اسلامی بهره برداری کند.

بی‌بی‌سی فارسی در این گزارش که با عنوان «کشتی طلاکوب و واکنش کاربران توییتر به 'قرآن مطلا'» منتشر کرده است، می‌نویسد: «از کشتی طلاکوب با آیات قرآن در ایران رونمایی شد. علی اصغر موسویان کل این قرآن را بر روی یک کشتی به طول سه و عرض و ارتفاع یک متر با سوزن فولادی حک کرده است.

انتشار تصاویر این کشتی واکنش‌های زیادی را در میان کاربران توییتر به همراه داشت.»

بی‌بی‌سی به مواردی از این شایعات بی اساس اشاره کرده و می‌آورد: «محمد خجسته، یکی از فعالان دانشجویی اصولگرا در واکنش به ساخت این کشتی و طلای به کار رفته در آن به کارگران نیشکر هفت تپه و بازماندگان زلزله و بازنشسته‌ها اشاره کرد:

آگه هفتادکیلو #طلا رو به کارگرای نیشکر هفت‌تپه، بازماندگان زلزلهٔ کرمانشاه، بازنشسته‌های دولت، بیمهٔ سلامت، زنان و مردان زندانی، گرم‌خونه‌های شهرها یا حتی خرید چارتا خونه و مسجد قدیمیِ در شرف تخریب اختصاص می‌دادین، طبعاً دین‌وایمون مردم سفت‌تر از حالا بود#قرآن_مطلا

در همین حال صبا آذرپیک روزنامه‌نگار دیگری در ایران درباره رونمایی از این کشتی طلاکوب به مشکلات اقتصادی و اعتراضات مردم اشاره کرد:

#زباله_گردی_حق_کودکان_نیست

در حد شعار مونده

اما

از #قرآن_مطلا بدون عذاب وجدان، پرده برداری میشه!

ویترینی که از فهمیدن دغدغه مردم نشون می‌دید، دقیقاً آینه

بعد مدعی می شید صدای اعتراض مردم را شنیدید؟

کاربر دیگری در توییتر در واکنش به این خبر به عدم توجه به مسائل و مشکلات مردم پرداخت:

قرآن مطلا! بر روی کشتی طلا! رونمایی میکنین؟! اونم بعد از شلوغی‌های مردم از فشار فقر و بیکاری؟!

این همه کیاست و سیاست رو از کجا آموختید حالا؟»

اما آیا واقعیت همین است؟!

«سیدعلی‌اصغر موسوی»، طراح و سازنده این کشتی مطلا، پس از طرح این دروغ‌ها و شایعات بی اساس در گفتگویی با خبرگزاری فارس، به واقعیت‌هایی اشاره کرد که تفاوتش با این دروغ‌هایی از جنس بی‌بی‌سی از زمان تا آسمان است.

موسوی درخصوص فرآیند ساخت این کشتی گفت:‌ موضوع طراحی کشتی را با برخی دوستان مطرح کردم و نهایتاً بدنه اصلی کشتی با جنس چوب ساخته شد و در روی آن ورق‌هایی از جنس برنز و برنج ساخته و نصب شد تا بتوانیم آیات قرآن کریم و برخی روایات را روی این ورق‌ها حک کنیم. سپس با سوزن فولادی کل قرآن کریم را روی بدنه کشتی حک کردیم و کلمه مقدس «الله‌اکبر» را به عنوان تذهیب دور تا دور کشتی نگارش شد. پس از اتمام حکاکی‌های آیات قرآن و روایات برای اینکه ورق‌های برنجی و برنزی رنگش یکدست شده و به مرور زمان سیاه نشود با آب طلا روکشی بر روی آن انجام دادیم که در مجموع حدود 140 گرم طلا برای این کار استفاده شد. همچنین ورق‌های برنزی و برنجی استفاده شده بر روی کشتی حدود 25 کیلو وزن دارد و مابقی وزن کشتی که حدود 70 کیلو است، چوب است. برای ساخت این کشتی مطلا حدود 40 میلیون تومان هزینه شده که همه این پول را خودم از اموال شخصی‌ام پرداخت کرده‌ام و هیچ کمک دولتی و مردمی در این راستا دریافت نکرده‌ام.

بی‌بی‌سی به قدری ذوق زده شده است که چنین فرصتی به خیالش دست زده که حتی آن قدر صبر نمی‌کند که واقعیت واجرا و چند و چونش مشخص شود و بعد از آن در جهت اهداف خودش استفاده کند.

این کار همیشگی شبکه سلطنتی انگلیس است که از اندک بهانه‌های شکل گرفته فرصتی برای حمله به اسلام و نظام اسلامی ایران بهره برداری کند و همیشه به آثار لحظه‌ای خبرها و گزارش‌های خود فکر کرده است تا به این که در آینده رسوایی دروغی دیگر چه پیامدهایی برایش به دنبال خواهد داشت.

هرچند اوج تلاش بی‌بی‌سی برای فرار از رسوایی‌های پس از افشای دروغگویی این بوده است که بجای بیان نظرات خود به طور مستقیم و به عبارتی حمله مستقیم، با طرح نظرات کاربران توئیتر، آن هم به طور گلچین شده و جهت دار، مسیر گزارش خود را به سمتی که دلخواهش بوده کشانده است.

اما حتی اگر بر فرض محال گزارش بی‌بی‌سی را بی طرفانه بدانیم، باز هم واکنش این چنینی عجولانه به یک موضوع که هنوز هیچ اطلاعی از جزئیاتش به دست نیامده است، بدون هیچ تلاشی برای یافتن حقیقت، نشان دهنده ضعف این رسانه دولتی انگلیس در فعالیت حرفه‌ای رسانه ایست.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل