1641

بی‌بی‌سی از تلاش برای رفع حصر سران فتنه تا تلاش برای حصر احمدی نژاد

4 سال قبل

هم رسانی

   بی‌بی‌سی از تلاش برای رفع حصر سران فتنه تا تلاش برای حصر احمدی نژاد

این روز ها نامه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق به رهبر معظم انقلاب اسلامی سرتیتر بسیاری از رسانه های داخلی کشور بوده و با واکنش های گسترده ای از سوی شخصیت های برجسته جناح های مختلف سیاسی روبرو شده است.
فارغ از محتوا نامه احمدی نژاد و فارغ از اینکه نگارش این نامه در شرایط فعلی کشور به چه میزان حل کننده مشکلات خواهد بود؟ که به نظر نه تنها حل کننده مشکلات نیست بلکه به شکاف های سیاسی بیش از پیش دامن خواهد زد. 

اما آن نکته ای که در بین اعتراضات جریانات سیاسی به این نامه از سوی رسانه های داخلی مغفول واقع شد. جنس واکنش برخی شبکه های معاند جمهوری اسلامی همچون بی‌بی‌سی فارسی به این نامه بود که با سایر واکنش های مشابه این شبکه در تعارض جدی قرار دارد.

مشخصا بی‌بی‌سی فارسی در یکی از گزارشات خود در خصوص نگارش این نامه سخن از احتمال حصر احمدی نژاد به میان می آورد و سعی می کند برخی از جریانات داخلی مخالف احمدی نژاد را به سمت مطالبه این امر از دستگاه های حاکمیتی سوق دهد. بی‌بی‌سی در حالی سخن از حصر محمود احمدی نژاد به میان می آورد که این شبکه در سال های گذشته تمام تلاش خود را برای بی گناه جلوه دادن و تبرئه سران فتنه 88 و تلاش برای خروج آن ها از حصر خانگی به کار گرفته بود. تا جایی که ظلم آن ها به این نظام و مردم از سوی این شبکه مورد سانسور قرار گرفته بود. 

همچنین این شبکه در حالی سخن از حصر احمدی نژآد می زند که همیشه سعی کرده خود را با ژست آزادی خواهی به مخاطبانش معرفی کند و همینطور به عنوان رسانه ای که به مخاف خود احترام می گذارد. اما در عمل خود را بر خلاف شعارهایش به مخاطب معرفی می نماید.
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل