1652

توزیع سلاح برای جلوگیری از کشتار مسلحانه!

4 سال قبل

هم رسانی

   دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌ُسی از طرح کاخ سفید برای توزیع بیشتر سلاح با بهانه جلوگیری از کشتار مسلحانه در آمریکا خبر داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً بر روی وب‌سایت خود منتشر کرده است، به بازتاب طرح جدیدی پرداخته که کاخ سفید برای جلوگیری از کشتار مسلحانه که در جامعه آمریکا رایج شده است، مطرح کرده و به دنبال اجرای آن است.

بی‌بی‌سی فارسی با پرداختن به طرح دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده برای توزیع بیشتر سلاح به بهانه مقابله با کشتارهای مسلحانه در این کشور، در گزارشی می‌نویسد: «دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا گفته است که مسلح کردن آموزگاران می‌تواند مانع ازتیراندازی‌های مرگبار مشابه حمله هفته گذشته به مدرسه‌ای در فلوریدا شود.

به گفته آقای ترامپ یک معلم با سلاح می‌تواند "خیلی سریع" به حمله پایان دهد.

او گفت که درخواست‌ها برای مسلح کردن آموزگاران را "قویاً" بررسی خواهد کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا با تاکید بر جنجالی بودن این طرح گفت که آموزش‌های لازم در این مورد به معلمان داده خواهد شد.

آقای ترامپ این سخنان را در دیدار با خانواده‌های قربانیان حمله به مدرسه‌ای در فلوریدا بیان کرد که از او خواسته‌اند اطمینان بدهد که حوادث مرگبار مشابه دیگری اتفاق نخواهد افتاد.

برخی از شرکت کنندگان در این دیدار از ایده مسلح کردن آموزگاران حمایت کردند.

هفته گذشته در تیراندازی در مدرسه‌ای در شهر پارکلند ۱۷ نفر کشته شدند. مهاجم که بعداً دستگیر شد از دانش آموزان سابق این مدرسه بود.

رئیس جمهوری آمریکا در این دیدار همچنین گفت: "برعکس گذشته دیگر حرف نخواهیم زد. این مشکل مدت‌هاست که ادامه دارد و بیش از حد اتفاق افتاده، ما راه حلی پیدا خواهیم کرد. "»

اما در شرایطی امروز رئیس جمهوری آمریکا به دنبال افزایش توزیع سلاح گرم در جامعه این کشور با بهانه جلوگیری از حملات مسلحانه است که بر اساس آمارهای موجود، بیش از پنجاه درصد سلاح‌های شخصی جهان در دست مردم آمریکا قرار دارد و این آمار وقتی جالب توجه است که بدانیم حدود 4.4 درصد از جمعیت جهان در آمریکا زندگی می‌کنند.

حتی واشنگتن پست که یکی از روزنامه‌های مطرح آمریکایی است در گزارشی ویژه اذعان نموده است که بر اساس آمارها "اکنون در آمریکا بیشتر اسلحه است تا آدم."

آماری دیگر نیز نشان می‌دهد که به ازای هر صد نفر در آمریکا، بیش از 112 اسلحه گرم شخصی وجود دارد و این یعنی به ازای هر آمریکایی، بیش از یک سلاح شخصی در دسترس است.

این وضعیت باعث شده است که امروزه بیش از 70 درصد قتل‌های صورت گرفته در ایالات متحده با استفاده از سلاح گرم صورت می‌گیرند.

آمریکایی‌ها مدام از ترس خود در قبال تروریسم سخن می گویند اما آمارهایی که روزنامه‌های مختلف در خود ایالات متحده منتشر می‌کنند نشان می‌دهد که قربانیان استفاده از سلاح در این کشور تنها در طول 10 ماه، سه برابر بیشتر از قربانیان حملات تروریستی در طول 45 سال است.

در پی یکی از حملات مسلحانه که چندی پیش در لاس‌وگاس صورت گرفت، پلوسی رهبر اقلیت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در بیانه‌ای با اعتراض به سیاست‌های کنگره و کاخ سفید در قبال قوانین سلاح، به بخش‌هایی از واقعیت‌های این جریان در کشورش اذعان نمود.

در این بیانیه تأکید شده است که روزانه بیش از 90 نفر در خشونت‌های مسلحانه در آمریکا جانشان را از دست می‌دهند؛ در شش ماه نخست سال جاری، در 273 مورد تیراندازی، حدود 12 هزار آمریکایی جانشان را از دست داده‌اند.

اول اکتبر سال 2017 میلادی، تنها در یک روز و تنها یک نفر با حمله مسلحانه به یک جشنواره موسیقی محلی در آمریکا، بیش از 59 نفر را کشته و بیش از 515 نفر را زخمی کرد.

با این وجود "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا امروز معتقد است برای کاهش حملات مسلحانه باید معلمان را نیز مسلح کرد و این نشان دهنده عمق علاقه و تلاش دولت مردان آمریکایی برای مقابله با این بحران است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل