1653

نگرانی برای ته مانده‌های تروریست‌ها در سوریه

4 سال قبل

هم رسانی

   وارونگی واقعیت های غوطه شرقی دمشق توسط بی‌بی‌سی

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی بار دیگر به حمایت از ته مانده‌های تروریست‌ها در سوریه و ابراز نگرانی برای آن‌ها پرداخته است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی که اخیراً در خصوص وضعیت تروریست‌های فعال در سوریه منتشر کرده است، با پرداختن به اخبار دروغین مربوط به مقابله ارتش سوریه با آن‌ها، از وضعیتشان ابراز نگرانی می‌کند.

بی‌بی‌سی فارسی در بخشی از این گزارش که با اتهام زنی حقوق بشری به سوریه و ایران همراه است، می‌نویسد: «مسئولان بیمارستانی در منطقه غوطه شرقی سوریه که تحت کنترل شورشیان است می‌گویند در جریان حملات متداوم نیروهای طرفدار حکومت بشار اسد، چندین نفر دچار مشکلات سلامتی شده‌اند که شبیه نتیجه تماس با گاز کلر است.

به گفته این مسئولان قربانیان حملات و رانندگان آمبولانسها گزارش کرده‌اند که بعد از وقوع یک انفجار بوی گاز کلر به هوا برخواسته است.

حداقل ۱۸ نفر با کمک کپسول اکسپژن تحت درمان قرار گرفته‌اند. گزارش شده است که دستکم یک کودک بر اثر این حملات خفه شده است.

حکومت سوریه همواره هرگونه استفاده از سلاحهای شیمیایی را رد کرده است.

درگیری‌ها در غوطه شرقی علیرغم رأی شورای امنیت سازمان ملل برای آتش بس در سوریه و بویژه این منطقه هنوز ادامه دارد.»

اما جالب اینجاست در همین گزارش اذعان شده که در قطعنامه سازمان ملل، اشخاص، گروه‌ها و نهادهایی که پیشتر توسط سازمان ملل متحد تروریستی اعلام شده‌اند، از جمله القاعده، گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) و جبهه نصرت (که پس از ادغام با گروه‌های سفلی دیگر هیئت تحریر شام خوانده می‌شود) نیز از آتش بس مستثنی اعلام شده‌اند.

منطقه مذکور در اختیار این تروریست‌ها بوده و مردم سوریه در چنگال آن‌ها گرفتار هستند و قربانی جنایت‌هایشان می‌شوند، اما در گزارش فوق ارتش سوریه که به دنبال آزادسازی این منطقه است ناقض آتش بس معرفی می‌شود.

اسناد بسیاری در دسترس قرار دارد که نشان می‌دهد این تروریست‌های تحت حمایت غرب بوده‌اند که آتش بس در این منطقه را نادیده گرفته و با جنایات خود مردم بی دفاع و غیر نظامی را قربانی کردند.

در همین راستا، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای رسمی با انتشار بخشی از این اسناد، تأکید کرده است که رفتارها و فعالیت‌های تروریست‌ها در غوطه شرقی دمشق، به معنای واقعی جنایت جنگی محسوب می‌شود و این در حالی است که غرب در برابر آن‌ها سکوت کرده و دیگران را متهم می‌کند.

در این بیانیه تأکید شده است که جبهه النصره به عنوان یکی از گروه‌هایی که حتی در قطعنامه سازمان ملل هم نامش به عنوان گروه تروریستی قید شده است، در این منطقه از سوریه، آتش بس را نقض کرده و به دنبال رفتارهای تحریک آمیز و ادامه جنایت‌هایش گام برمی دارد.

گزارش‌های مختلفی که از غوطه شرقی منتشر شده و به گوش می‌رسد حکایت دارد که تروریست‌ها همچنان بعد از گذشت روزها از آتش بس اعلام شده، مانع خروج غیرنظامیان از این منطقه هستند و بعلاوه به همین هم اکتفا نکرده و به سمت غیرنظامیان تیراندازی می‌کنند.

اما سؤال اینجاست که در چنین شرایطی که نه تروریست‌ها دست از جنایت علیه مردم بر می‌دارند و نه غرب و سازمان‌های بین المللی دست از حمایت تروریست‌ها برداشته و واقع بینانه در مقابل جنایاتشان واکنش نشان می‌دهند، آیا نیروهای مردمی و نظامی خود سوریه هم باید هموطنانشان در غوطه شرقی را فراموش کرده و به حال خود رها کنند؟!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل