1711

سانسور جنایت علیه غزه در بی‌بی‌سی

4 سال قبل

هم رسانی

   غزه در جنایات اسرائیل می‌سوزد

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی همجنان به دنبال سانسور جنایات اسرائیل در غزه است.

برخی رسانه‌های غربی در تحلیل تظاهرات بازگشت روایت طرف صهیونیستی از این حوادث را ترویج می‌کنند و جنایات تل آویو علیه فلسطینیان را نادیده می گیرند. اکثر رسانه‌های غربی مانند شبکه رسانه‌ای بی‌بی‌سی که از تریبون‌های جریان لیبرال غربی به شمار می‌روند، از روایت طرف صهیونیستی تبعیت کرده‌اند و اصطلاحات و کلمات غیردقیقی برای توصیف حوادث به کار برده‌اند.

، این رسانه‌ها همچنین از پوشش خبری حملات نظامیان صهیونیست به تظاهرات بازگشت خودداری کرده و آن‌ها را درگیری‌هایی توصیف کرده‌اند که در واکنش به اقدام فلسطینیان در پرتاب سنگ و تلاش آن‌ها برای عبور از مرزها صورت گرفته است. 

بی‌بی‌سی حوادث روز جمعه گذشته را درگیری و رویارویی توصیف کرده و بدون اشاره به خشونت ارتش صهیونیستی در سرکوب راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز، در اخبار دیگر خود این حوادث را شعله‌ور شدن آتش در مرزها و جمعه خشونت نامیده است و به خوانندگان چنین وانمود می‌کند که خشونت از سوی هر دو طرف اعمال می‌شود. در حالی که فلسطینیان صرفا قربانی خشونت رژیم صهیونیستی بودند.

 این سبک از اطلاع رسانی خود رسواکننده نیات و ماهیت واقعی رسانه های غربی مانند بی‌بی‌سیاست. نکته تأسف­بار آنکه این سبک از سانسور و تحریف واقعیت در حالی است که اتاق فکر بهائی بی‌بی‌سیکه دارای ارتباط ها و منافع مشترک غیرقابل انکاری با اسرائیلی هاست همزمان مدعی اطلاع رسانی، شفاف، بی­طرفانه و حرفه­ای نیز هست. 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل