1730

حملات بی‌بی‌سی فارسی به مخالفان اقدام خودسرانه نخست وزیر انگلستان

4 سال قبل

هم رسانی

   ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی به مخالفان اقدام خودسرانه نخست وزیر انگلیس در حمله به سوریه، اعتراض می‌کند.

ائتلاف انگلیس، آمریکا و فرانسه، بامداد شنبه (25 فروردین ماه 1396) به بهانه استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی، دمشق پایتخت و استان حمص سوریه را هدف حمله موشکی قرارداد. به دنبال این اتفاق رسانه های انگلیسی فارسی زبان مانند بی‌بی‌سی فارسی که از بدو آغاز بحران در سوریه در خدمت معارضان این کشور بوده است با حمایت تمام قد از این اقدام دولت انگلستان حمله محدود به سوریه را به عنوان ضرورتی انسانی معرفی کرد. این امر در حالی بود که با تشدید انتقادها در مورد این رفتار غیرقانونی لندن، ترزا می نخست‌وزیر انگلیس که بدون کسب موافقت پارلمان در این حمله مشارکت داشته مجبور شد تا در اظهاراتی در نشست اضطراری پارلمان از تصمیم خود درباره سوریه در برابر نمایندگان منتقد دفاع کند.

همچنین جرمی کوربین رهبر اپوزیسیون انگلیس در پارلمان این کشور خطاب به ترزا می نخست وزیر انگلیس گفت: حمله به سوریه هولناک بود، آیا دخالت در یمن به دیگر کشورها اجازه می دهد که فرودگاه های عربستان و یا پایگاه های این کشور در یمن را بمباران کنند؟ در قانونی بودن حمله نظامی به سوریه شک و تردید وجود دارد، ممکن است گروه‌های مسلح از سلاح شیمیایی در سوریه استفاده کرده باشند.

رهبر حزب مخالف دولت و از منتقدان سرسخت سیاست‌های جنگ‌طلبانه انگلیس، خواستار تصویب قانونی شده که بر اساس آن، دولت بدون کسب موافقت پارلمان قادر به اقدام نظامی نباشد. این تحولات در حالی بود که اتاق فکر بی‌بی‌سیفارسی همسو به دولت این کشور حملات کم سابقه ای را بر علیه جرمی کوربین و سخنان انتقادی­اش در بخش های مختلف این رسانه بر روی خروجی قرار داد. این رفتار رسانه ای بی‌بی‌سیفارسی در حالی بود که این رسانه بارها به گونه ای همزمان مدعی اطلاع رسانی شفاف و بی­طرفانه بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل