1743

بی‌بی‌سی نگران پاسخ‌گویی ایران به صهیونیست‌ها

4 سال قبل

هم رسانی

   نگرانی بی‌بی‌سی از پاسخ کوبنده ایران به اسرائیل

بی‌بی‌سی نگران این است که در صورت ادامه تهدیدها از سوی اسرائیل، ایران چه پاسخی به آن‌ها می‌دهد.

"چنانچه دشمن نسبت به منافع ما چشم داشتی یا تجاوز اندکی صورت دهد، جمهوری اسلامی ایران در زمان مناسب پاسخ مناسب را خواهد داد، این که بعضی اتفاقات در روزهای گذشته افتاد و هنوز پاسخی دریافت نکرده اند به معنای سکوت یا پذیرش این تجاوز کاری آن ها نیست و در موعد مقرر و لازم پاسخ دشمنان داده خواهد شد." این جملات بخشی از سخنان سرلشگر باقری  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در شهر دزفول و در جمع یگان های زرهی، هوایی و زمینی ارتش است.

سرلشگر باقری این سخنان را در واکنش به حمله هوایی ماه گذشته رژیم صهیونیستی به یک پایگاه هوایی در سوریه که منجر به شهادت هفت نفر از مستشاران ایرانی شد ایراد کرده است.

این جنس سخنان مسئولین نظامی ایرانی در چند وقت گذشته در واکنش به این حمله نگرانی شدیدی را در سرزمین های اشغالی به دنبال داشته است تا جایی که یکی از وزاری کابینه امنیتی اسرائیل، سوریه را تهدید کرده است که اگر به ایران اجازه دهد از خاکش برای حمله به اسرائیل استفاده کند، اسرائیل بشار اسد، رئیس جمهور سوریه را "حذف" و دولت او را سرنگون خواهد کرد.

یووال اشتاینیتز، وزیر انرژی اسرائیل به روزنامه یدیعوت آحرونوت گفت "قابل قبول نیست که اسد آرام در کاخش بنشیند و حکومتش را بازسازی کند و هم‌زمان اجازه دهد ایران، سوریه را به پایگاهی نظامی برای حمله به اسرائیل تبدیل کند."

در این بین اما در فضای رسانه ای شبکه بی‌بی‌سی فارسی  هم از احتمال تلافی ایران و حمله احتمالی این کشور علیه صهیونیست ها ابراز نگرانی کرده است. تا جایی که  بی‌بی‌سی در گزارش خود در این خصوص همچون روابط عمومی این رژیم ظاهر شده و با بیان و تکرار تهدیدات سران رژیم صهیونیستی سعی می کند که مسئولین نظامی ایران را از انتقام پشیمان کند.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل