1795

رسوایی تازه بی‌بی‌سی فارسی: اخراج مهرداد فرهمند از لبنان

4 سال قبل

هم رسانی

   مهرداد فرهمند، خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در کنار افسر اسرائیلی

مهرداد فرهمند، خبرنگار بی‌بی‌سی از لبنان اخراج شد.

ظاهرا اقدام های غیرحرفه ای و کاملاً جهت دار بی‌بی‌سی فارسی و خبرنگاران اش تمامی ندارد. در تازه ترین این رفتارهای قانون شکنانه در کشورهای محل مأموریت این خبرنگاران، دستگاه امنیتی لبنان مهرداد فرهمند خبرنگار بهایی بی‌بی‌سی فارسی را به اتهام تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی از این کشور اخراج کرد.

روزنامه الاخبار لبنان در پایگاه اینترنتی خود از اخراج مهرداد فرهمند، خبرنگار ایرانی-انگلیسی شبکه بی‌بی‌سی فارسی خبر داد.  طبق گزارش این روزنامه، دستگاه امنیتی لبنان این فرد را به اتهام تلاش برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی از کشور اخراج و ممنوع الورود کرد. روزنامه اخبار دلیل اخراج خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی از لبنان را انتشار تصویری از خود با سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده است. گفته می شود که خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی پیش از این نیز با برخی محافل نزدیک به اسرائیل در لبنان دارای ارتباط هایی بوده است.

فرهمند که از مخالفان غرب گرای حکومت ایران است و دارای ارتباط هایی با محافل نزدیک به اسرائیل و عربستان سعودی نیز هست بارها گزارش های جهت داری را بر علیه سیاست های منطقه ای ایران و شیعیان لبنانی نزدیک به تهران و حزب الله در لبنان تهیه و به دفتر لندن ارسال کرده بود. او همچنین در زمانی که از طرف بی‌بی‌سی فارسی در دفتر قاهره مشغول به فعالیت بود به دفعات رویکردهای تخریبی خود بر علیه ایران و شیعیان نشان داده بود بود و از جریان های لیبرال و غرب گرای مصری حمایت می کرد. این رفتارهای کاملاً جهت دار و سیاست زده در حالی است که بی‌بی‌سی فارسی همواره مدعی اطلاع رسانی شفاف و بی طرفانه و حرفه ای بوده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل