1820

فتنه‌گری تازه بی‌بی‌سی فارسی در بازار تهران

4 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از بازار تعطیل در تهران

بی‌بی‌سی تلاش می‌کند تا با بهره‌برداری از تحولات ارزی در ایران، بازاریان و اصناف را در مقابل نظام جمهوری اسلامی قرار دهد.

به دنبال افزایش نرخ ارز در ایران و شکل گیری برخی اعتراض‌های صنفی در بازار تهران شاهد آن بودیم که برخی عناصر آشوب طلب و وابسته به گروه‌های برانداز مخالف رژیم ایران تلاش کردنند تا این اعتراض‌ها را به آشوب بکشند. در سوی دیگر این حوادث اتاق فکر بی بی سی فارسی که به مخالفان بهایی و غرب‌گرای حکومت ایران نزدیک است با بزرگنمایی این حوادث تلاش کرد تا به عنوان بازوی اتاق عملیات رسانه‌ای و روانی غرب بر علیه ایران ایفای نقش کند. این رسانه که با بودجه دولت انگلستان مشغول به فعالیت است بدون اشاره به منبع خبر خود مدعی شد که بر اساس گزارش‌ها از تهران ماموران امنیتی با گروهی از بازاریان معترض به افزایش بهای ارزهای خارجی، قیمت کالا و کمبود مشتری درگیر شدند.

در ادامه خط خبری تحریک آمیز و فتنه گرایانه رسانه سلطنتی روباه پیر مدعی شد که گزارش‌های رسیده از بازار تهران حاکی از این است که به سوی معترضان گاز اشک آور پرتاب شده و تعدادی از معترضان نیز مورد ضرب و جرح قرار گرفته‌اند. البته بی‌بی‌سی فارسی به اینجا نیز اکتفا نکرد و به نقل از یکی از عموامل میدانی خود که از او به عنوان یکی از شاهدان عینی که در حال فیلم برداری یاد کرد در وب سایت خود نوشت: "به همراه خواهرم مشغول فیلم گرفتن بودنم که به من حمله کردند و خواستند گوشی من را بگیرند و اجازه ندادم و به همین دلیل با باطوم مرا زدند."

همچنین بی‌بی‌سی فارسی که پیشتر در حوادث سال 1388 و اغتشاشات دی ماه 1396 رویکردهای حمایت آمیزاش را از آشوب‌گری اوباش نشان داده بود بود به منظور بحرانی جلوه دادن بیشتر اوضاع به دروغ مدعی شد که براساس گزارش‌های رسیده به غیر از تهران در شهریار، کرج، قشم، بندرعباس و مشهد نیز معترضان به گرانی به خیابان آمده و مغازه‌داران اعتصاب کرده‌اند.

 برخی تحلیل گران بر این باورند که التهابات ارزی ماه‌های اخیر در ایران در چهارچوب سناریویی از پیش طراحی شده برای تحمیل برجام های بعدی و به نوعی تسلیم جمهوری اسلامی ایران در برابر غرب طراحی شده است. این تحلیل گران بر این باورند که تحریک مردم و بازارایان به منظور خیابانی کردن اعتراض‌ها با هدف تحت فشار قرار دادن حاکمیت و به‌ویژه شخص رهبری ایران در خصوص مباحث موشکی و سیاست‌های منطقه‌ای ایران با محوریت رسانه‌هایی چون بی بی سی فارسی و با هماهنگی کامل محور عربی، غربی، صهیونیستی و برخی جریان‌ها و افراد نفوذی در داخل ایران طراحی شده است. در این بین، بی‌بی‌سی فارسی به عنوان خط دهنده اصلی اتاق جنگ روانی و عملیات رسانه‌ای ضد ایران، توسط سرویس جاسوسی برون مرزی انگلستان به ایفای نقش مخرب می‌پردازد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل