1847

سواد حقوقی کم کسری ناجی در بی‌بی‌سی

4 سال قبل

هم رسانی

   کسری ناجی، خبرنگار و مجری بی‌بی‌سی فارسی

کسری ناجی خبرنگار بی‌بی‌سی به بهانه فوت عباس امیرانتظام تلاش می‌کند تا تمامی جرایم و رفتارهای غیر قانونی وی را از ذهن مخاطبینش پاک کند.

بی‌بی‌سی فارسی به عنوان مزدور رسانه­ای غرب، برخلاف شعار درغین بیطرفی خود، به دنبال تطهیر چهره مجرمین و ظالمین به حق انقلاب است. در این خصوص کسری ناجی خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی به بهانه فوت عباس امیرانتظام ( معاون نخست وزیر دولت موقت پس از انقلاب) در گزارشی به قبح زدایی از جرایم عباس امیرانتظام پرداخته است!!!.

آنچه که در این گزارش جالب است عدم سواد و آگاهی حقوقی کسری ناجی از اصطلاحات حقوقی و جرایم است. در حالی که مهمترین اتهام و جرم اثبات شده عباس امیرانتظام در دادگاه انقلاب « جاسوسی» به نفع اجانب بوده است اما کسری ناجی اصرار دارد عباس امیرانتظام « زندانی سیاسی» قلمداد کند و حتی او را قدیمی­ترین زندانی­های سیاسی ایران پس از انقلاب دانسته است؟!!. حال آنکه اساسا « جاسوسی» جزء جرایم امنیتی است و ارتباطی با جرایم سیاسی و زندانی­ سیاسی ندارد. این موضوع هم در قانون اساسی ایران و هم در قوانین عادی بیان شده است.  لذا عباس امیرانتظام به دلیل اثبات جرم جاسوسی­اش در دادگاه انقلاب، به حکم حبس ابد محکوم شده است و جرم وی جنبه امنیتی دارد و نه سیاسی و نمیتوان یک جاسوس را مجرم سیاسی دانست. اگرچه این توضیحات جزء بدیهیات علم حقوق است اما ظاهرا کسری ناجی به عنوان مزدور رسانه­ای غرب، برای قبح زدایی از مجرمین ضد انقلاب، نه سواد حقوقی لازم را دارد و نه به دلیل ماهیت مزدوری بی‌بی‌سی فارسی، اجازه فهمیدن  و بیان آن را دارد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل