1891

اتحاد بی‌بی‌سی فارسی و نهضت آزادی

4 سال قبل

هم رسانی

   همکاری ضد ایرانی بی‌بی‌سی و نهضت آزادی

بی‌بی‌سی فارسی و نهضت آزادی ایران، برنامه‌ای مشترک بر ضد جمهوری اسلامی در پیش گرفته‌اند.

در ادامه تلاش جریان غرب‌گرا برای مذاکره مجدد با آمریکا، بی‌بی‌سی فارسی که به نوعی لیدری رسانه‌ای این جریان را بر عهده دارد با انعکاس بیانیه نهضت آزادی ایران خواهان پذیرش پیشنهاد مذاکره بدون قید و شرط با آمریکا شد. این رسانه نزدیک به بهاییان غرب گرا و مخالف رزیم ایران در وب سایت خود به نقل نهضت ازادی نوشت که این تشکل گفته است: "عبور از طرح گفتگوی بدون پیش شرط از سوی او و پیگیری نکردن آن از سوی حکومت ایران، عملاً بازی در زمین حریف محسوب می­گردد و در راستای تامین منافع ملی تعریف نمی­شود. در عین حال که طی فرایند گفتگو با مقامات امریکایی در بالاترین سطح نیز، نافی استقلال نظام جمهوری اسلامی نخواهد بود."

به گزارش این شبکه سلطنتی انگلیسی، نهضت آزادی خواهان آن شده است که "با توجه به تاثیرات مثبتی که این راهبرد و ورود مجدد به عرصه دیپلماسی در کاهش نوسانات بازار ارز و ایجاد ثبات اقتصادی می‌تواند به همراه داشته باشد" وزارت خارجه ایران "به عنوان تنها نماینده رسمی" از پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط استقبال کند.

همراهی جریان غرب‌گرا برای اثرگذاری بر افکار عمومی ایرانیان در خصوص مذاکره مجدد با آمریکا در حالی است که هم بی‌بی‌سی فارسی و هم نهضت آزادی که به جریان های غرب گرا نزدیک است به هیچ عنوان به این پرسش پاسخ نمی دهند که جمهوری اسلامی پس از عهدشکنی آمریکا در برجام و خروج دونالد ترامپ از این توافق چگونه می تواند دوباره به این روند شکست خورده اعتماد کند؟

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل