1958

تروریستی که تروریست را بی‌گناه می‌داند!

4 سال قبل

هم رسانی

   امجد حسین‌پناهی، عضو ارشد گروه تروریستی کومله

بی‌بی‌سی فارسی در بخشی از برنامه چشم‌انداز بامدادی، به اعدام یک تروریست در ایران واکنش نشان داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخشی از برنامه اخیر چشم‌انداز بامدادی، به اعدام رامین حسین‌پناهی، تروریست بازداشتی در ایران پرداخته و تلاش کرده است تا با پخش اظهارات برادر وی که خود نیز یک تروریست است، از بی‌گناهی او و بی‌عدالتی در اجرای حکم اعدام گزارش دهد.

جلال فرهنگ، گوینده بی‌بی‌سی در توضیح ابتدایی خود می‌گوید: «سه زندانی کرد در ایران اعدام شدند.

رامین حسین‌پناهی به اتهام عضویت در حزب کومله و شورش مسلحانه علیه حکومت اسلامی و زانیار مرادی و لقمان مرادی به اتهام محاربه و قتل پسر امام جمعه شهر مریوان به اعدام محکوم شده بودند.

حسین احمدی‌نیاز وکیل رامین حسین‌پناهی اجرای حکم را تأیید کرده اما گفته که از آن بی خبر بوده. عفو بین‌الملل قبلا گفته بود در دادگاه روی بدن او آثار شکنجه بوده و هیچ مدرکی دال بر قتل عمد ارائه نشده بود.

زانیار و لقمان مردای هم ده سال در زندان بودند و در نامه‌ای گفته بودند که اعترافاتشان زیر شکنجه بوده است.

جمعه گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران، خواستار توقف اجرای این احکام شده بود.»

امجد، برادر رامین حسین‌پناهی نیز در گفتگو با این برنامه تا حد توان خود از بی‌گناهی و مظلومین برادر تروریستش سخن گفته و تأکید می‌کند: «ساعت شش صبح از زندان یک منبع به ما خبر داد که رامین اعدام شده. متقابلا به زندان مراجعه کردیم که مسئولین زندان حاضر به پاسخگویی نبودند. رامین در شرایط بدی که در ایران قرار داشت. از دی ماه خودتون میدونید که تظاهرات گسترده در ایران بود، محکوم به اعدام شد. همه وکلا و دوستانی که این پرونده رو در ایران دنبال می‌کردند بر این باور بودند که این حکم ناروا هستش، چرا که بر اساس اتهاماتی کذب مبنی بر این که گویا رامین مسلح بوده یا در درگیری‌های مسلحانه حضور داشته که این اتهامات از طرف خود رامین، خانواده و وکلای رامین بارها از روز اول تا کنون تکذیب می‌شد. هم‌اکنون هم بعد از اعدام رامین ما این اتهام را مجددا تکذیب می‌کنیم و تأکید می‌کنیم که این پرونده سیاسی بود و یک پرونده قضائی وحقوقی نبود. حدودا چهل روز پیش برای اجرای حکم از سنندج به زندان رجایی شهر منتقل شد. از چهارده روز پیش رامین دست به اعتصاب غذا زد و ما خبر داریم که رامین رو در حالی که هم اعتصاب غذا کرده بود و هم دستش شکسته بود و از نظر چشم‌ها و قلبش آسیب شدید داشت و وضعیت جسمی وخیمی داشت، پای چوبه دار بردند.»

 

اما از همه موضوعات ادعایی بی‌بی‌سی در حمایت از این تروریست بگذریم، از این نکته نباید غافل بود که چطور در یک رسانه مدعی حرفه‌ای بودن و بی‌طرفی، از شخصی که اولا برادر مجرم اعدامی است و قطعا احساساتش درگیر شده و از آن بالاتر، خود عضو قدیمی همان گروه تروریستی است که برادرش به دلیل مشارکت در جنایاتشان به دار مجازات آویخته شده است، به عنوان منبعی برای اثبات بی‌گناهی نام‌برده استفاده می‌کند؟!

قطعا بررسی سابقه "امجد" خود به تنهایی، درستی حکم صادره برای "رامین حسین‌پناهی" را بیشتر برای ما اثبات می‌کند.

وی، خود و برادرش را فعال حقوق بشری و فعال اجتماعی معرفی می‌کند و مدام در سخنانش جمهوری اسلامی را به نقض این موارد متهم می‌کند اما در واقعیت خود نیز همانند برادرش دست به جنایات هولناکی زده و ضمن حفظ ارتباط و همکاری مستقیم و جدی با گروه تروریستی کومله، در آلمان پناه گرفته است.

تنها در یک مورد از جنایاتی که "امجد حسین‌پناهی" به طور مستقیم در آن نقش داشته است، دختربچه‌ای دوازده ساله به شهادت می‌رسد.

وی پس از اینکه در ایران توسط سربازان گمنام امام زمان(عج) شناسایی گردید و قبل از فرار از ایران مأموریت ترور یک روستایی به اتهام همکاری با جمهوری اسلامی را دریافت می‌کند و با سلاح و تجهیزات تکمیلی به خانه وی مراجعه می‌کند اما وقتی متوجه عدم حضور فرد مورد نظر در خانه می‌شود برای اینکه با دست پر به آغوش تروریست‌های کومله در آن سوی مرز بازگردد به شکلی وحشیانه برادرزاده 12 ساله وی به نام "سمیرا" را به تیربار بسته و به شهادت می‌رساند.

اسناد این جنایت و اظهارات خانواده این دختر قربانی که پس از سال‌ها هنوز هم چهره قاتل دخترشان را به خوبی به یاد دارند، اثبات واقعیتی غیرقابل انکار است.

آیا چنین فردی می‌تواند منبع موثقی برای اثبات بی‌گناهی یک تروریست دیگر باشد؟!

بگذریم از اینکه به اندازه کافی سند و مدرک برای اثبات مشارکت "رامین حسین‌پناهی" در جنایات کومله وجود دارد که از آن جمله می‌توان به تصاویر و فیلم‌های مختلف، اعترافات شخص خودش، حتی تناقض‌گویی‌های برادر و اعضای خانواده‌اش و ... اشاره کرد.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل