2012

ایران به شهروندان آمریکا آسیب می‌زند؟!

4 سال قبل

هم رسانی

   جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی از نگرانی‌های مقامات آمریکایی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد مبنی بر آسیب رساندن ایران به شهروندان این کشور گزارش داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخشی ویژه از برنامه چشم‌انداز بامدادی چهارم مهرماه،  به سخنان مقامات آمریکایی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد پرداخته و از نگرانی‌های آنان برای آسیب رساندن ایران به شهروندان این کشور خبر داده است.

"جلال فرهنگ" گوینده این برنامه در توضیح این نگرانی‌ها می‌گوید: «جدال لفظی ایران و آمریکا دیروز به صحن مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک کشیده شد. حسن روحانی از خصومت آمریکا علیه ایران انتقاد کرد و گفت مذاکره با کشوری که به دنبال تغییر حکومت جمهوری اسلامی است معنا ندارد.

دونالد ترامپ هم در سخنانی قبل از او رهبران ایران را متهم کرد که منابع مردمی را غارت کرده‌اند تا با آن در منطقه جنگ راه بیاندازند.

همزمان مشاور امنیت ملی کاخ سفید به مقام‌های ایران هشدار داده که اگر علیه آمریکا و متحدانش اقدامی کنند با پیامدهایی جدی روبرو خواهند شد.»

"ناصر مدنی"، تهیه‌کننده و دیگر مجری این برنامه هم برای تکمیل این ادعا، می‌گوید: «مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا به ایران هشدار داده که اگر به ایالات متحده، شهروندانش و یا متحدانش آسیبی بزند، با پیامدهای جدی مواجه خواهد شد. جان بولتون، در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل گفته دونالد ترامپ در نظر دارد در صورت عدم تغییر رفتار ایران، تحریم‌های تازه‌ای را علاوه بر تحریم‌های پیشین علیه این کشور وضع کند.

آقای بولتون می‌گوید که روزهای مصونیت تهران به سر آمده و اگر رژیم به گفته او آدم‌کُش ایران و حامیانش رفتار خود را تغییر ندهند، با پیامدهای جدی مواجه خواهند شد. »

اما سوال اینجاست که آیا تا بحال ایران به شهروندان آمریکا یا حتی شهروندان سایر کشورهای جهان آسیبی زده است؟!

در واقع مطرح شدن این حرف توسط مقامات آمریکایی و طرح آن توسط بی‌بی‌سی را می‌توان وارونگی کاملا حقیقت دانست؛ زیرا سالیان طولانی است که نه فقط مردم ایران، بلکه مردم بسیاری از کشورهای نقاط مختلف دنیا قربانی خودخواهی و سیاست‌های خودخواهانه آمریکا و متحدان غربی و عربی‌اش هستند، اما اکنون انگشت اتهام به سوی ایران گرفته شده است.

از سال‌های قبل انقلاب که ایالات متحده با نفوذ و مداخلات خود ملت ایران را قربانی اهداف خود ساخت تا نقش‌آفرینی‌هایش در هشت سال جنگ تحمیلی، حمله موشکی به هواپیمای مسافربری و به شهادت رساندن تمام سرنشینانش، ترورهای متعدد و ... تنها بخشی از آسیب‌هایی هستند که آمریکا به ایرانیان زده است.

آیا تحریم‌هایی که سال‌هاست علیه ایران اعمال شده و اکنون هم حرف تمام مقامات آمریکایی به همان ختم می‌شود، هدفی جز آسیب به زندگی شهروندان معمولی ایرانی دارند؟!

از طرفی مقامات ایالات متحده خود را حامی مردم ایران می‌خوانند و از طرفی خنجر خود را به طور مستقیم روی گلوی ایرانیان گذاشته و با تحریم‌های همه‌جانبه زندگی را برایشان سخت می‌کنند و آن‌گاه از احتمال آسیب رساندن ایران به شهروندان آمریکایی سخن به میان می‌آورند.

البته باید توجه داشت که بخشی از آسیب‌های آمریکا به زندگی مردم جهان با واسطه صورت می‌گیرد؛ همانطور که این روزها عربستان سعودی با حمایت و همراهی ایالات متحده خون ملت یمن را به زمین میریزد،جنگنده‌هایی که به بهانه دفاع از مردم افغانستان و حمله به طالبان، موشک‌های خود را روی سر غیرنظامیان در این کشور رها می‌کنند، تروریست‌هایی که در سوریه و عراق سال‌ها جنایت کرده و می‌کنند، صهیونیست‌هایی که شرمی از قتل‌عام مردم مظلوم فلسطین ندارند و ...

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل