2063

سندسازی دوباره بی‌بی‌سی علیه ارتش سوریه

3 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از صحنه نبرد با تروریست‌ها در سوریه

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی بار دیگر به دنبال اتهام‌زنی به دولت قانونی سوریه گام برداشته است.

بی‌بی‌سی از جمله رسانه‌هایی است که از آغاز بحران سوریه در سال 2011 همواره طرفداری از مخالفان رژیم بسار اسد و گروه‌های تروریستی را در دستور کار خود قرار داده است. این رسانه انگلیسی مدعی بی طرفی و اطلاع رسانی شفاف، در راستای همین سناریو به انتقاد از متحدان حکومت بشار اسد مانند ایران، روسیه و حزب الله لبنان نیز دست زده است. انتشار صدها ساعت برنامه در تلویزیون ماهواره‌ای بی‌بی‌سیفارسی بر علیه سیاست‌های ایران و روسیه از جمله این موارد به شمار می‌روند. به طور مثال این رسانه چندین مستند را با همکاری نیروهای مخالف حکومت بشار اسد بر علیه حضور مستشاری و قانونی ایران در سوریه پخش کرده است.

در یکی دو سال اخیر نیز با مطرح شدن ادعای حملات شیمایی از سوی ارتش سوریه از سوی غرب برای بهانه گیری و تحت الشعاع قرار دادن شکست معارضان در جبهه‌های میدانی، این رسانه انگلیسی با همراهی گروه موسوم به کلاه سفیدها به تکرار داعای استفاده حکومت بشار اسد از سلاح‌های شیمیایی پرداخته است. انتشار چندین گزارش در وب‌سایت و تلویزیون بی‌بی‌سی فارسی در دو سال اخیر برای متهم نشان دادن رژیم اسد و دفاع از حضور غیرقانونی نیروهای غربی در بخش‌هایی از سوریه به عنوان بخشی از سناریوی طراحی شده از سوی اتاق فکر این رسانه نزدیک به بهاییان مخالف حکومت ایران محسوب می‌گردد.

در تازه‌ترین ادعاها از این دست بی‌بی‌سی فارسی مدعی شده است که در پی تحقیقاتی به مدارکی دست یافته که نشان می‌دهد از زمانی که بشار اسد، رئیس جمهور سوریه اعلام کرد زرادخانه شیمیایی این کشور را از بین می‌برد بیش از ۱۰۶ مورد حمله شیمیایی در سوریه رخ داده است. در ادامه خبرسازی کذب بی‌بی‌سی فارسی این رسانه غربی مدعی شده است که نیروهای ارتش سوریه عامل بیشتر این حملات شیمیایی هستند! این دروغ پردازی‌ها در حالی است که بارها رسانه‌های مستقل با انتشار اسنادی اعلان کرده‌اند که ارتش سوریه به حملات شیمیایی دست نزده است و گروه‌های تروریستی با کمک عوامل سرویس‌های امنیتی انگلستان و آمریکا برای اهداف پشت پرده خود مانند زمینه سازی برای دخالت نظامی و حمایت از تروریست‌ها دست به این اقدام‌های غیرانسانی زده‌اند.

 جالب آنکه بی‌بی‌سیفارسی علی رغم این اتهام زنی‌ها و خبرسازی‌های سفارشی هیچ گاه به این پرسش مهم پاسخ نمی‌دهد که به چه علت و درست در زمانی که ارتش سوریه و متحدان این کشور در جبهه میدانی دست بالا را دارند باید به این اقدام‌های تحریک کننده دست بزنند.

 

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل