2070

بهانه‌های بی‌بی‌سی برای دشمنی با حجاب

4 سال قبل

هم رسانی

   طرح اجتماعی ترویج حجاب

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی بار دیگر به موضوع برخورد قضایی با عاملین ترویج بی‌حجابی در ایران پرداخته و نشان داد که برای ورود به این بحث به هر بهانه‌ای چنگ می‌زند.

به گزارش بی‌بی‌سی پرشین؛

 

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخشی از اخبار تلویزیون خود، به بهانه انتشار یک پست در شبکه اجتماعی یکی از اعضای خانواده یکی از مروجین بی‌حجابی بازداشت شده در کشورمان، بار دیگر به سراغ این موضوع رفته و تلاش کرد تا به هر شکلی شده حمایت خود از این افراد و نام و عمل غیرقانونی و نامشروع آن‌ها را در ذهن مخاطبین خود زنده نگاه دارد.

نگین شیرآقایی که اجرای این بخش خبری را برعهده داشت، با همین هدف گفت: «مادر یاسمن آریایی‌نژاد، یکی از بازداشت‌شدگان تجمع‌های دو ماه پیش مقابل تئاتر شهر تهران که به تازگی به یک سال زندان محکوم شده، با انتشار ویدئویی در اینستاگرام از بعضی مسئولان انتقاد کرده؛ خانم آریایی‌نژاد پیش از دستگیری چندین بار ویدئوهایی را در اعتراض به حجاب اجباری منتشر کرده بود.

نیلوفر هومن‌فر و صبا کرد افشاری دو نفر دیگر از بازداشت‌شدگان تجمع‌های مرداد ماه هم هر کدام به شش ماه حبس محکوم شدند.»

اما در این رابطه به چند موضوع باید اشاره کرد؛ موضوع اول کمبود بهانه‌ایست که بی‌بی‌سی فارسی برای پیگیری اهداف ضد ایرانی خود از قبیل مسئله حجاب با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

همین کمبود بهانه نیز باعث می‌شود که به هر شکلی به دنبال ورود به این مباحث و طرح حمایت‌های خود باشد؛ همانطور که در این گزارش خبری نیز دیدیم که انتشار یک پست در شبکه اجتماعی منتسب به مادر یکی از مجرمین بازداشتی بهانه طرح این این موضوع قرار گرفته است؛ در شرایطی که موضوع این ویدئوی منتشر شده، هرچند انتقادی و اعتراضی است اما هیچ ربطی به مسئله حجاب ندارد.

موضوع بعدی دلیل پرداختن ویژه بی‌بی‌سی به این موضوع است؛ به طوری در تمام سال‌های فعالیتش شاهد بازتاب ویژه این گونه موضوعات بوده‌ایم. این شبکه تنها به حمایت از مجریمین و مروجین بی‌حجابی و رفتارهای نامشروع در ایران هم بسنده نکرده است و در موارد بسیاری خود هم به عنوان مروج از راه‌های مختلف به دنبال تغییر فرهنگی جامعه ایرانی بوده و حتی گاهی نیز از رسانه خبری به بنگاهی تبلیغی تغییر شکل داده و برای حرکت‌های خلاف قانون گروهی در کشورمان تبلیغات کرده است.

و موضوع سوم به نوع برخورد کشورهای مختلف غربی به مسئله حجاب اختصاص دارد؛ جایی که سکوت بی‌بی‌سی و امثال آن را به همراه داشته و هرگز شاهد ورود این رسانه‌ها به موضوعات این‌چنینی نبوده‌ایم.

با یک بررسی و تحقیق ساده می‌توان فهمید که در بسیاری از جوامع غربی با وجود عدم اعتقادات اسلامی، باز هم برای هر مکان و موقعیتی قوانین پوششی منحصر به فردی وجود داشته و اجرا می‌شود؛ به عنوان مثال در کانادا نیز ماده 173 قانون کشوری آن، هرگونه پوشش خلاف عفت‌عمومی را ممنوع ساخته است.

بگذریم از سکوت این دست از رسانه‌ها در برابر رفتار ضد انسانی برخی دولت‌های غربی با حجاب اسلامی زنان و دختران مسلمان که خود گویای همه چیز است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل