2081

پروژه تازه مشترک بی‌بی‌سی، منافقین و سلطنت‌طلبان

3 سال قبل

هم رسانی

   فرشید هکی

موضوع قتل "فرشید هکی"، بهانه جدید اتحاد ضد ایرانی بی‌بی‌سی، منافقین و سلطنت‌طلبان شده است.

به دنبال اتفاقات پیش آمده برای جمال خاشقچی و جنایت رژیم عربستان سعودی در کنسولگری این رژیم در استانبول، جریان‌های مخالف رژیم ایران به همراه برخی دستگاه‌های امنیتی غربی تلاش کردند تا با بزرگنمایی خبر مرگ فرشید هکی، ضمن متهم سازی جمهوری اسلامی به انحراف افکار عمومی ایرانیان و کاهش فشارها بر روی عربستان سعودی دست بزنند. این نکته زمانی حیاتی‌تر به نظر می‌رسد که بدانیم در این رزوها آل سعود در کانون حملات و انتقادهای رسانه‌ای و افکار عمومی جهانی قرار داشته است. در این فضا بوده است که حتی غربی‌ها هم نیز به علت اوج افتضاح به‌وجود آمده متحد خود، مجبور شده‌اند تا به صورت ظاهری هم که شده برخی انتقادها را از ریاض مطرح کنند.

در این بین، بی‌بی‌سی فارسی نیز تلاش کرد تا با تمرکز رسانه‌ای بر پوشش آنچه که قتل دکتر هکی به بینندگان تلویزیون ماهواره‌ای معرفی شد، به عملیات رسانه‌ای تکمیل کننده جریان پهلوی و سازمان منافقین دست بزند. البته به علت هوشیاری افکار عمومی ایرانیان و ناپخته بودن سناریوی به اجرا درآمده از سوی بی‌بی‌سی، سلطنت‌طلبان و سازمان منافقین شاهد آن بودیم که تمامی فتنه انگیزی های این مجموعه با شکست مواجه شد. به عبارت دیگر علی رغم تمامی جار و جنجال‌های براندازان در فضای مجازی این عملیات رسانه‌ای در فضای واقعی با استقبال مواجه نشد. درست به همین علت بود که اتاق فکر بی‌بی‌سی فارسی پس از گرفتن خروجی به سرعت پای خود را از این ماجراجویی سفارشی خام و کودکانه کنار کشید و از دنبال کردن بیشتر آن خودداری ورزید.

نکته‌ای که در این بین جالب توجه بود پزشکی قانونی ایران علی رغم تمامی دروغ پردازی‌های طراحی شده با صراحت اعلام کرد که فرشید هکی خودسوزی کرده است. به گزارش رسانه‌ها در ایران، در پی اعلام خبر فوت فرشید هکی، حقوقدان، اقتصاددان و فعال محیط زیست، پزشکی قانونی اعلام کرد: "هکی خودسوزی کرده است."

در بخشی از گزارش پزشکی قانونی آمده است: "بنابر اظهارات اعضای خانواده متوفی، وی بارها از وضعیت موجود در زندگی و مشکلات مالی و خانوادگی اعلام نارضایتی کرده و بارها از تصمیم خود مبنی بر پایان دادن به زندگی خود خبر داده بود." به همین دلیل با توجه به شواهد، دلایل و مستندات به دست آمده و همچنین بنابر نظر پزشکی قانونی هرگونه وقوع جنایت در پرونده فوت متوفی رد می‌شود.

با این حال بازهم بی بی سی فارسی و جریان‌های مخالف و معارض حکومت جمهوری اسلامی تلاش کرد تا با انتشار سخنان وکیل همسر فرشید هکی: این فوت را مشکوک جلوه دهند!

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل