2165

بی‌بی‌سی؛ صدای اسرائیل برای تهدید حزب الله

4 سال قبل

هم رسانی

   نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد

شبکه فارسی زبان بی‌بی‌سی در گزارشی به ابراز نگرانی برای صهیونیست‌ها در برابر قدرت مقاومت فلسطین و حزب الله لبنان پرداخته است.

 دانون، نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفت: شورای امنیت روز چهارشنبه نشست فوق‌العاده‌ای بنا به درخواست آمریکا و اسرائیل درباره تونل‌های حزب‌الله لبنان برگزار می‌کند.

دانون مدعی شده است: ما در این نشست به بررسی "نقض قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت" که در پایان جنگ ۲۰۰۶ صادر شد، خواهیم پرداخت.

وی همچنین تصریح کرد: این نشست ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی در شهر نیویورک برگزار می‌شود.

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل خاطرنشان کرد: پس از این که نیروهای سازمان ملل در لبنان (یونیفل) تاکید کردند که تونل‌های حزب‌الله لبنان "به طور آشکار قطعنامه ۱۷۰۱ شورای امنیت را نقض کرده"، وقت آن رسیده که شورای امنیت با تمامی ابزار لازم برای مقابله با "زیرساخت‌ها برای تروریست‌ها" استفاده کند.

قرار است لبنان که شکایتی را علیه اقدامات رژیم صهیونیستی به سازمان ملل ارائه کرده، در این نشست حضور یابد.

نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در این خصوص مدعی شد: ما حقایق و اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد که نقض قطعنامه ۱۷۰۱ را ثابت می‌کند.

به تازگی رژیم صهیونیستی با ایراد اتهام واهی حفر تونل‌های حزب‌الله در مرز با این رژیم، به جنجال همیشگی علیه حزب الله لبنان شدت بخشیده است.

سه شنبه هفته گذشته رژیم صهیونیستی ضمن اعلام بالاترین سطح آماده باش در مرزهای شمالی سرزمین‌های اشغالی با لبنان عملیات موسوم به سپر شمال را آغاز کرد و هدف ادعائی آن را مبارزه با تونل‌هایی اعلام کرد که به ادعای اشغالگران صهیونیست توسط حزب‌الله لبنان در داخل اراضی اشغالی حفر شده‌اند!

در همین زمینه شبکه بی‌بی‌سی فارسی که همیشه به عنوان یک شبکه حامی رژیم صهیونیستی شناخته می‌شود. در گزارشی مفصل به این موضوع پرداخت. بی بی سی فارسی در گزارش خود به صورت علنی حزب الله لبنان را به جنگی تهدید کرد که در آینده‌ای نه چندا دور بین لبنان و رژیم صهیونیستی اتفاق خواهد افتاد.

بی‌بی‌سی در این گزارش سعی کرد نقش سخنگوی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی را ایفا کرده و با تهدید ضمنی حزب الله لبنان آن‌ها را از تقویت قدرت نظامی خود برای مقابله با رژیم صهیونیستی ممانعت به عمل آورد.

بی‌بی‌سی فارسی همچنین در گزارش خود به صورت علنی نگرانی خودش را از موشک‌های نقطه زن حزب الله آشکارا بیان کرد و مدعی شد که رژیم صهیونیستی مانع ساخت این موشک‌ها در بیروت از سوی حزب الله شده است اما به هیچ وجه در گزارش خود اشاره نکرد که بر چه مبنایی چنین ادعایی می‌کند.

کاملاً در این گزارش بی‌بی‌سی مشخص بود که این رسانه به عنوان یک رسانه حامی رژیم صهیونیستی نگران قدرت روز افزون حزب الله لبنان بوده است به همین جهت در مقام یک رسانه بر خلاف عرف حرفه‌ای رسانه‌ای به تهدید نظامی روی آورده است.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل