2220

ادامه عقده گشایی های بی‌بی‌سی به بهانه شکست تیم فوتبال ایران

3 سال قبل

هم رسانی

   ادامه عقده گشایی های بی‌بی‌سی به بهانه شکست تیم فوتبال ایران

بی‌بی‌سی فارسی از همان بدو تأسیس تلویزیون ماهواره ای خود تلاش داشته است تا با توسل به الگوهای پیچیده اطلاع رسانی از هر شیوه ای برای فریب افکار عمومی و پیگیری اهداف اتاق فکر گردانندگان خود بهره گیرد.
در تازه ترین اقدام ها از این دست، بی‌بی‌سی فارسی در ادامه موذی گری های ضدجمهوری اسلامی به دنبال شکست تیم فوتبال ایران در برابر ژاپن نوشت"ادامه چهار دهه ناکامی". این رسانه تلاش کرد تا با انتخاب این تیتر تا ناخودگاه انقلاب 40 ساله که این روزها در سالگرد پیروزی آن هستیم را در ذهن مخاطبان خود تخریب کند. 

این رفتار خبیثانه بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که این رسانه انگلیسی نزدیک به مخالفان غرب گرا و بهایی جمهوری اسلامی بارها مدعی اطلاع رسانی بی طرفانه خود شده است. همچنین بی‌بی‌سی فارسی خود را داعیه دار عدم دخالت سیاست در امر ورزش نیز به مخاطبان خود معرفی می کند. البته باید توجه داشت که این رویکردهای موذیانه بی‌بی‌سی فارسی در حالی است که اولین پیروزی ایران در جام جهانی در سال 1998 بعد از انقلاب اسلامی ایران رقم خورده است، دومین برد در جام جهانی هم باز در دوران انقلاب اسلامی و در جام جهانی 2018 اتفاق افتاده است. 

جالب تر آنکه بی‌بی‌سی فارسی این نکته را در مورد فوتبال نمی گوید که ورزشی را که انگلیسی ها مخترع آن بوده اند تنها در جام جهانی سال 1966 و آن هم با گلی مشکوک موفق به کسب مقام اول در آن شده¬اند و از آن بدتر در هیچ دوره از مسابقات جام ملت های اروپا این کشور فاتح جام نبوده است. 

در تکمیل این رویکرد سیاسی و موذیانه این رسانه مسعود بهنود نیز دست به کار می شود و در توییتی به عقدگشایی سیاسی با حاکمیت در ایران دست می زند. به نظر می رسد که این شکل از عملیات تخریبی بی‌بی‌سی فارسی برعلیه انقلاب اسلامی بی ارتباط با سالگرد 40 سالگی این انقلاب که روزهای آینده در حال نزدیک شدن به آن هستیم نیست. به واقع بی‌بی‌سی فارسی این روزها از سوی جریان برانداز و حامیان غربی آنها مأموریت یافته است تا به تخریب جمهوری اسلامی و دستاوردهای آن در تمامی عرصه دست بزند. در این بین اتاق فکر این رسانه انگلیسی برای راضی نگاه داشتن گردانندگان خود حاضر به اتخاذ رفتارهای کاملاً موذیانه و کینه ورزانه در حوزه های چون فوتنبال نیز هست.

مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل