5210

تلاش بی‌بی‌سی فارسی برای تفرقه افکنی میان ارتش و سپاه

3 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از اتحاد ارتش و سپاه

یکی از سناریوهای نخ نما شده اتاق فرمان جنگ رسانه ای بی‌بی‌سی فارسی بر علیه ایران تلاش در جهت تفرقه افکنی میان ارتش و سپاه پایداران این کشور به عنوان دو نهاد نظامی و دفاعی ایران است.
این رفتار کثیف و موذیانه بی‌بی‌سی فارسی این روزها با مطرح شدن بحث بررسی و تصویب بودجه سالانه کشور در مجلس ابعاد تازه و پیچیده تری نیز یافته است.

بی‌بی‌سی فارسی در این روزها در تلاش است تا در ادامه سیاست انگلیسی و استعماری "تفرقه بینداز و حکومت کن" اینگونه وانمود کند که در بودجه پیشنهادی سال آینده سهم سپاه افزایش پیدا کرده است و در عوض سهم ارتش از بودجه کاهش شدیدی یافته است. نکته جالب تر در این سناریو استفاده اتاق فرمان جنگ رسانه ای بی‌بی‌سی فارسی از ادبیات رادیکال و سیاه افرادی چون جواد کوروشی که سابقه همکاری با رادیو فردا و صدای آمریکا را در پرونده خود دارد، است.

کوروشی که به داشتن مواضعی افراطی و به شدت مخالف جمهوری اسلامی و به ویژه سپاه مشهور است، در مطلبی که در وب سایت بی‌بی‌سی فارسی می نویسد: "برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی پیش از رفتن لایحه بودجه به مجلس، دستمایه اختلاف در درون رهبری جمهوری اسلامی شده است. ظاهرا و تا آنجا که موارد مورد اختلاف دررسانه ها منتشر شد، دولت در لایحه اولیه خود در بخش هزینه ها، بودجه دفاعی را کاهش و به نیمی از میزان بودجه سال جاری رسانده بود که این مساله اعتراض شدید فرماندهان سپاه را بدنبال داشته است. بنابراین اولین ایراد رهبر جمهوری اسلامی و سپاه اعتراض به لایحه بودجه دولت، موضوع بودجه دفاعی و چگونگی تقسیم آن بوده است.

بودجه وزارت اطلاعات با ۳۱ درصد و ستاد مشترک سپاه پاسداران با ۲۶ درصد بیشترین افزایش را نسبت به پارسال دارند در حالی که بودجه ستاد کل نیروهای مسلح، ۷۵ درصد و وزارت دفاع ۵۰ درصد کاهش نشان می دهد".

او در نهایت نتیجه می گیرد که "بنابراین در لایحه تصحیح شده بودجه سهم سپاه افزایش نشان می دهد در حالی که سهم ارتش از بودجه در مقایسه با بودجه سال ۹۷ تقریبا به نصف رسیده است." نکته جالب آنکه در هیچ جای این ادعاهای جواد کوروشی به نام ارتش اشاره نشده است اما او اینگونه نتیجه گیری می کند که سهم ارتش از بودجه سال 1398 به نسبت بودجه در سال 1397 پنجاه درصد کاهش یافته است!
مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل