628

کارناوال فساد و جنون در لندن

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از سیاوش اردلان

این چندمین بار است که گزارش گران نه‌چندان سالم بی‌بی‌سی فارسی از مظاهر فساد در جهان گزارش‌های پرآب‌وتاب تهیه می‌کنند و به‌نوعی می‌کوشند تا تبلیغاتی در این زمینه برای ایرانیان ارائه دهند.
به‌تازگی در سایت خبری بی‌بی‌سی فارسی سیاوش اردلان گزارشی از کارناوالی در لندن ارائه کرده است که در این کارناوال عده‌ای به بهانه‌ی اینکه یک روز را بدون قیدوبند و دغدغه سپری کنند دست به هر عمل غیراخلاقی و دون شان انسان می‌زنند.
در این کارناوال زن و مرد و پیر و جوان بالباس‌های نیمه برهنه و مضحک شرکت می‌کنند و به رقص و پای‌کوبی و روابط جنسی و بی‌بندوباری با انواع موسیقی‌ها می‌پردازند.
در این گزارش بی‌بی‌سی به‌شدت در حال تبلیغات برای این کارناوال است و بر این موضوع تکیه می‌کند که این مراسم بزرگ‌ترین فستیوال موسیقی اروپا هست و سرشار از مظاهر هنر و تمدن است. این در حالی است که بیش از آن‌که رنگ موسیقی و هنر در این کارناوال فاسد و جنون‌آمیز به چشم بخورد اعمال مبتذل و لباس‌های مضحک شرکت‌کنندگان است.
گفتنی است که در این گزارش خبرنگار بی‌بی‌سی تنها با دو ایرانی مصاحبه می‌کند که از اولی که مردی جوان است با خوشحالی می‌پرسد این چندمین آب‌جویی است که می‌خوری؟ و او پاسخ می‌دهد دومی. بعدازاین مصاحبه که با لحنی تحسین‌برانگیز و تبلیغاتی و پرشور برگزار می‌شود، سیاوش اردلان به سراغ خانمی مسن می‌رود که دراین‌باره می‌گوید:" این مراسم عالی است خوش به حال این ملت که دارند خوش می‌گذرانند و من فقط دلم به حال جوانان ایرانی می‌سوزد."
هدف از این مصاحبه‌ها قطعاً تبلیغات برای جوانان ایرانی و القای حس محرومیت از این آزادی‌های نا به هنجار برای آنان است.قطعاً و یقیناً مخاطب متدین و مقید ایرانی محتاج به این‌گونه تفریحات ناسالم غربی نیست چراکه این تفریحات و عیش و نوش‌های ناسالم مطابق بااخلاق و منش عفیفانه ایرانی نیست.
به نظر می‌رسد در این روزها که بیش از هر سوژه‌ی دیگری بی‌بی‌سی به بحث لغو کنسرت‌ها در ایران پرداخته است به‌طور یکسان می‌کوشد تا پا به‌پای گزارش‌های مغرضانه و تحلیل‌های یک‌جانبه‌اش در مورد این مسئله به تبلیغ برای مراکز فساد و فحشا درگذشته و حال بپردازد، از کاباره‌های غربی و شاهنشاهی و داستان زندگی آوازه‌خوان‌های فاسد گرفته تا کارناوال‌های فساد و فحشا در اروپا. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل