705

بی‌بی‌سی فارسی حامی گروه‌های فلسطینی حامی عربستان

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از نوجوان فلسطینی

بی‌بی‌سی فارسی همواره تلاش کرده است تا از تشکیلات خودگردان فلسطینی دفاع کند و در مقابل همواره به تخریب گروه فلسطینی حماس پرداخته است. اما اکنون درحالی‌که تقابل ایران و عربستان در حال افزایش است، تشکیلات خودگردان به جبهه عربستان پیوسته است.
تخریب چهره حماس در داخل ایران یکی از سیاست‌های دائم بی‌بی‌سی فارسی در قبال این گروه فلسطینی است. از تهیه گزارش از سلاح‌هایی که اسرائیل مدعی بود ایران برای حماس فرستاده است تا یافتن موشک‌های حماس در مدرسه سازمان ملل.
در برنامه پرگار بی‌بی‌سی فارسی درباره "اخلاق جنگ" حماس این‌گونه توصیف می‌شود:
" فرهنگ حماس مقاومت است و جان آدمی فدا می‌شود برای آرمان، اما در اسرائیل جان مردم مهم است، به خاطر سیطره گفتمان غربی ... وقتی جنگ می‌شود و حماس به کشته‌ها کار ندارد و آتش‌بس را رد می‌کند"
یا صادق صبا درزمانی که سردبیر بی‌بی‌سی فارسی بود در یادداشت " بی‌بی‌سی به کسی تروريست نمی‌گوید" درباره حماس نوشت:
"حماس از دید کشورهای غربی و اسراییل یک سازمان تروریستی است چون به گفته آنان بدون هدف خاصی به اسراییل راکت پرتاب می‌کند که ممکن است براثر آن افراد بی‌گناه کشته شوند ولی از دید مردم غزه و یا دولت ایران این سازمان برای آزادی سرزمین‌های اشغالی از "چنگال صهیونیست‌ها" مبارزه می‌کند"
اما در قبال تشکیلات خودگردان فلسطینی چنین سیاستی ندارد بلکه همواره این گروه تحت حمایت بی‌بی‌سی و سایر رسانه‌های غربی بوده است. اما همین چند وقت اخیر بود که حضور ترکی الفیصل رئیس سابق اداره اطلاعات عربستان همراه با یک هیئت رسمی از تشکیلات خودگردان فلسطین، در جریان اجلاس سالانه منافقین در پاریس خبرساز شد. مدتی بعد هم مریم رجوی با محمود عباس در پاریس دیدار کرد. در این میان بی‌بی‌سی تلاش کرد تا با برجسته کردن دیدار محمود عباس با مریم رجوی را برجسته کند و به‌وسیله آن به تخریب سیاست‌های جمهوری اسلامی در قبال فلسطین بپردازد.
این ماجرا در حالی بود به گزارش پایگاه خبری المصدر، یک مسئول فلسطینی تأکید کرده بود که عربستان از فلسطین خواست که در کنفرانس گروهک منافقین شرکت کند، ازاین‌رو یک هیئت رسمی فلسطینی در آن حاضر شد و بعد هم از محمود عباس خواسته شد که با مریم رجوی دیدار کند.
این ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که نشریه الیوم چاپ لندن در سرمقاله روز دوشنبه(اول اوت 2016) خود با اشاره به این موضوع نوشت دیدار محمود عباس با مریم رجوی، نه‌تنها حمایت معنوی و سیاسی چشمگیری برای مخالفان ایرانی به‌حساب میاید بلکه ثابت می‌کند تشکیلات خودگردان فلسطینی و جنبش فتح که توسط عباس اداره می‌شوند به جبهه سعودی علیه ایران ملحق شده‌اند.
این رفتار گروه فلسطینی که همواره موردحمایت بی‌بی‌سی بوده است در شرایطی که هم حکومت ایران و هم افکار عمومی ایران، کاملاً برعلیه عربستان است، از سیاست‌های ضد ایرانی این رسانه انگلیسی پرده برمی‌دارد. مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل