713

چرا بی‌بی‌سی سازمان منافقین را انقلابی می‌خواند

6 سال قبل

هم رسانی

   تصویری از اعضای سازمان مجاهدین خلق

دوگانگی و تناقض در تلویزیون بی‌بی‌سی موج میزند. این شبکه وابسته به حکومت سلطنتی انگلیس همیشه ذیل مفاهیمی هم چون آزادی، حقوق بشر، تروریسم و... دچار تناقضاتی هست که مخاطب خود را با این سؤال مواجه می‌کند که اساساً این مفاهیم برای بی‌بی‌سی به‌عنوان یک رسانه از تعریف مشخصی برخوردار است یا خیر؟ چگونه می‌شود که این شبکه گروه تروریستی عبدالملک ریگی موسوم به جند الله را که دستش به خون‌ده‌ها ایرانی آغشته است را گروه تروریستی به‌حساب نیاورده و حتی اقدام به مصاحبه با عبدالمالک ریگی می‌کند اما گروه‌هایی که در اروپا و آمریکا دست به عملیات تروریستی می‌زنند را تروریست می‌خواند و حتی لشگر کشی نظامی به بهانه برخورد با آن‌ها را توجیه و تئوریزه می‌کند.
چگونه است که این شبکه تروریست‌های وحشی که در سوریه علیه دولت و ملت سوریه اقدام جنگ مسلحانه می‌کنند و سر انسان‌های بی‌گناه را از تن جدا نموده را صرفاً معارضین نامیده و حتی برای برقراری آتش‌بس به نفع آن‌ها از هیچ تلاش رسانه‌ای دریغ نمی‌کند اما حزب‌الله لبنان را که از بطن مردم جوشیده است و یک گروه کاملاً مردمی هست را تروریست خطاب کرده و در راستای تحریم‌های این گروه توسط اتحادیه اروپا و آمریکا تلاش‌ها می‌کند.
از دیگر نمونه‌های تناقض و دوگانگی در این شبکه در این سال‌ها حمایت‌های بی‌دریغ این شبکه از گروه تروریستی منافقین هست حمایت از گروهی که دستش به خون بیش از 17 هزار نفر از مردم کوچه و بازار ایران آغشته است. حمایت از گروهی که هشت سال در کنار دیکتاتور سابق عراق صدام حسین جنگی خانمان‌سوز را به ملت و دولت ایران تحمیل کردند و در کمال ناباوری این گروه نه‌تنها مورد پیگرد و تعقیب سازمان‌های بین‌المللی قرار نگرفت بلکه صد در صد موردحمایت این سازمان‌ها بودند و آزادانه برای خود در اروپا تجمع تشکیلاتی برگزار کردند. اما اکنون پس از سقوط صدام حسین در عراق و روی کار آمدن دولت مردمی عراق این گروه به‌ناچار مجبور به ترک خاک این کشور و عزیمت به کشورهای اروپایی شده است. به همین بهانه اخیراً بی‌بی‌سی فارسی در برنامه صفحه دو خود به تحلیل شرایط این گروه پرداخته و بازهم تمام تلاش خود را کرد که جنایت‌های این گروه از دید مخاطب خود پنهان بماند اما این بار بی‌بی‌سی برای خطاب قرار دادن آن‌ها از واژه‌ای جدید استفاده کرد، کارشناس این شبکه آن‌ها را انقلابیونی خواند که اکنون پا به میان‌سالی گذاشته‌اند. و بازهم بی‌بی‌سی در دوگانه خود از مفهوم تروریسم برای مخاطب خود دوگانه‌ای جدید تعریف کرد انقلابی خواندن منافقین این سؤال را به ذهن متبادر می‌کند تعریف دقیق بی‌بی‌سی از انقلابی چیست؟ مشاهده نظرات

هم رسانی

چگونه می‌توانید این مطلب را به دیگران برسانید؟

بالا

مهمترین خبرها

دولت ایران بنیاد دفاع از دموکراسی -یک اندیشکده وابسته به جریان تندروی ضدایرانی در واشنگتن- و مدیر عاملش مارک دوبویتس را به دلیل "انتشار دروغ، تشویق، مشورت، لابی‌گری و کارزار تبلیغاتی منفی" علیه مردم ایران و هم‌راستایی با "تروریسم اقتصادی آمریکا" تحریم کرد.

3 سال قبل